Зеленський нарізав задачі українським дипломатам на 2023 рік

Президент України Володимир Зеленський озвучив головні завдання українським дипломатам, які їм слід виконати наступного року.

Про це глава держави сказав у своєму зверненні до дипломатів у рамках наради послів у п’ятницю, 23 грудня, пише “Європейська правда”.

Першим завданням президент визначив початок переговорів про вступ України до ЄС.

Другим – підготовку до запланованого саміту НАТО і забезпечення конкретних результатів цього саміту для України.

Третім – роботу над оновленими оборонними і безпековими потребами.

“Ви маєте працювати постійно над тим, щоб їх задовольнити”, – зазначив Зеленський.

Робота над відновленням української енергетики та задоволення потреб України у відновленні після російських ударів, реалізація Fast Recovery Plan визначені як четверте завдання. Для цього президент закликав дипломатів співпрацювати з урядом, офісом, міжнародними організаціями та державами-партнерами.

П’яте завдання – забезпечити нові санкційні пакети проти Росії, щоб держава-терорист, за словами Зеленського, “відчула реальний тиск”.

Шосте завдання – робота над підтримкою країн трибуналу щодо злочину агресії та відповідальності воєнних злочинців.

Сьоме завдання – допомагати знаходити і блокувати активи Росії та повʼязаних з державою-терористом осіб на території країн перебування.

“Ці кошти будуть направлені на відновлення нашої держави. Робіть все, щоб країни, в яких ви працюєте, допомагали будувати відповідний компенсаційний механізм”, – сказав Зеленський.

Восьмим завданням президент визначив “підтримку наших людей не просто настільки, наскільки можете, а значно більше”.

“Працюйте для того, щоб наші люди повертались в Україну, і щоб всі їхні права та законні інтереси в країнах перебування були задоволені. Українська ідентичність, українські культурні, освітні, інформаційні та соціальні потреби мають бути задоволені”, – зазначив Зеленський.

Читайте також:
Зафіксовано вже 31 випадок погроз українським дипломатам у 15 країнах, – Кулеба

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]