Три чверті переселенців в Україні відчувають позитивне ставлення до себе, – соціологи

Три чверті внутрішніх переселенців в Україні, що змінили місце проживання через війну, відчувають позитивне ставлення до себе, і стільки ж людей співчувають їм у своїй громаді.

Про це йдеться в соцдослідженні, проведеному Київським міжнародним інститутом соціології.

В Україні наприкінці осені знизився рівень міграції. 91% опитаних не планують переїжджати з нинішнього місця проживання.

Серед тих, хто все ж збирається переїжджати, 71% говорять про переїзд у межах України (найбільше – на захід України або “додому”), і тільки 20% – за кордон.

Значна міграція в перші місяці повномасштабної війни, згідно з результатами опитування, не викликала великої соціальної напруги в громадах.

72% постійних мешканців і мешканок громад, куди переселялися українці, позитивно ставляться до внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Тільки 6% ставляться до переселенців негативно, а інші – нейтрально.

4 з 5 (81,8%) опитаних допомагали переселенцям у своїй громаді.

При цьому 77,5% переселенців відчувають позитивне ставлення до себе, лише 3% – негативне, а інші переселенці говорять про нейтральне ставлення до себе.

Більшість постійних мешканців громад (72%) кажуть, що співчувають переселенцям через те, що ті опинились у важкій ситуації. 69,2% ВПО відчувають до себе співчуття.

“Це неймовірний показник здатності громад допомагати людям. А взаємне позитивне ставлення одне до одного постійних жителів громад і ВПО демонструє, що в цих скрутних умовах гартується нове єдине українське суспільство, здатне співчувати, допомагати і спільно долати найбільші виклики”, – прокоментував заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Павло Козирєв.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) проводив опитування у жовтні-листопаді 2022 року на замовлення Програми Ради Європи “Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні” у співпраці з Міністерством розвитку громад та у координації з Мінреінтеграції.
Дослідження проводилося на всій території України, крім територій, які були вже тимчасово окупованими станом на 23 лютого 2022 року.
Для аналізу використовувалися дві вибірки: загальноукраїнська (2 тисячі респондентів) та внутрішньо переміщені особи (701 інтерв’ю). 

Похибка не перевищує 2,4% для всеукраїнської вибірки і 4,1% для вибірки ВПО.

Читайте також:
Рієлторка на Рівненщині безкоштовно розмістила більш як 200 сімей переселенців

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]