Переваги контактних лінз у порівнянні з окулярами ℗

Сучасна галузь офтальмології знаходиться на чудовому етапі розвитку. І в наші дні, коли проблеми із зором поширені як ніколи раніше — це надзвичайно важливо. Сьогодні навіть люди зі складними вадами зору, наявністю відразу кількох дефектів рефракція, як-от міопія та астигматизм, наприклад, мають змогу добре бачити. Це можливо завдяки засобам корекції зору — окулярам і контактним лінзам.

Окуляри є давно відомим варіантом корекції, а от лінзи для очей вважаються відносно новим засобом, більш сучасним. Між окулярами та лінзами існує свого роду конкуренція: прихильники носіння окулярів наполягають на їх перевагах, а користувачі контактної корекції вважають лінзи значно кращими та ефективнішими для зору. Неможливо визначити, хто правий, адже все суб’єктивно і кожен вибирає засіб корекції відповідно до своїх індивідуальних потреб.

Зібрали головні плюси контактних лінз у порівнянні з окулярами для ознайомлення, щоб ви могли самостійно зробити висновок.

Природний зір

Контактні лінзи жодним чином не обмежують кругозір, не спотворюють сприйняття кольорів, відстаней, розмірів предметів. Тобто у лінзах є відчуття природності, начебто у вас 100% зір і ніякої корекції просто немає. В окулярах є певне обмеження зору по периферії (по боках), адже оптичні лінзи окулярів знаходиться перед очима, в той час, як контакті лінзи покривають поверхню ока повністю.

Незалежність від погоди

Контактні лінзи можна безперешкодно носити у будь-яку погоду, у будь-яку пору року. Навіть якщо це сильний снігопад, зимова хуртовина, дощ, туман, сильні пориви вітру. Окуляри за несприятливих погодних умов носити дещо не зручно: їх лінзи можуть запотівати, покриватися краплями дощу, а оправа відчутно охолоджується за низьких температур. Крім того, в окуляри не завжди зручно комбінувати із зимовим гардеробом.

Свобода руху

Лінзи ніяк не обмежують активність. В них можна бігати, тренуватися, займатися повсякденними справами й загалом роботи що завгодно. Єдине виключення — водні види спорту та інші водні «процедури», як-от душ або ванна. Річ у тім, що варто уникати потраплянню води на поверхню контактних лінз.

Комфорт у користуванні

Існує міф, начебто в контактних лінзах дискомфортно, бо вони постійно відчуваються в очах. Важливо спростувати цей міф, бо саме він відлякує багатьох потенційних користувачів від носіння контактної корекції. За умови, що лінзи правильно підібрані (тобто підібрані за рекомендацією офтальмолога) та за ними правильно доглядають, вони не відчуваються в очах і носити їх абсолютно комфортно. Варто зазначити, що наявність лінзи на поверхні ока дійсно можна відчувати у період адаптації — перші 7-14 днів носіння. Втім це лише тимчасове явище, з яким стикаються не всі.

Задля зорового комфорту варто вибирати лінзи з хорошими показниками вологовмісту та киснепроникності, як-от Biofinity, Biotrue, Air Optix.

Непомітність

Багатьом не подобається носити окуляри, бо просто не подобається їх вигляд на обличчі. Хоч сьогодні люди в окулярах — це дуже стильно та привабливо, кожен має індивідуальне бачення того, що йому пасує, а що ні. Контактні лінзи є найліпшою альтернативою у такому випадку. Вони не помітні та жодним чином не «видають» наявність вад зору.

Можливість міняти колір очей

Завдяки контактним лінзам можна поєднувати приємне з корисним: корегувати зір і експериментувати з кольором очей. Йдеться про кольорові контактні лінзи, за допомогою яких можна спробувати будь-який відтінок очей — блакитний, зелений, карий та навіть червоний, чорний, фіолетовий. Кольорові лінзи можуть також носити люди без проблем із зором, адже доступні варіанти з нульовою оптичною силою.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]