Єврокомісія виплатила Україні ще €500 мільйонів макрофінансової допомоги

Європейська Комісія перерахувала Україні додаткові 500 мільйонів євро. Це третій і останній транш надзвичайної макрофінансової допомоги з пакета на 5 мільярдів євро, схваленого у червні.

Про це повідомили у ЄК у середу, 14 грудня. 

Пакет на 5 мільярдів євро став восьмою за ліком програмою макрофінансової допомоги ЄС для України. Ці кошти Україні надали у формі спеціальних пільгових позик — терміни їх погашення довші, ніж у звичайних пакетів макрофінансової допомоги. Окрім того, бюджет ЄС на знак солідарності з Україною покриє відсотки за цими позиками.

Кредитні кошти МФД спрямовують на фінансування найбільш нагальних видатків Держбюджету та підтримання фінансової стабільності в Україні. 

З цим платежем загальна сума макрофінансової допомоги, наданої Україні з початку активної війни, досягла 7,2 мільярда євро. Єврокомісія вже виплатила Україні 600 мільйонів євро в березні, ще 600 мільйонів євро у травні, 1 мільярд євро в серпні, 2 мільярди євро в жовтні та 2,5 мільярда євро в листопаді.

У Єврокомісії заявили, що сьогоднішня виплата стала результатом позитивної оцінки щодо виконання Україною заходів структурної політики, погоджених у Меморандумі про взаєморозуміння від 3 жовтня. Ці заходи спрямовані на посилення стійкості та економічної стабільності країни, покращення бізнес-клімату, зміцнення верховенства права та управління та гарантування енергетичної безпеки України. Україна також успішно виконала посилені вимоги до звітності.

Окрім того, у Єврокомісії нагадали, що Рада ЄС досягла згоди щодо законодавчого пакета, який дозволить виділити 18 мільярдів євро для допомоги Україні протягом 2023 року (у середньому 1,5 мільярда євро на місяць). Тепер Європарламент має офіційно ухвалити його.

Загалом у ЄК вказують, що Європи наразі мобілізувала понад 19,7 мільярда євро фінансової, бюджетної та гуманітарної допомоги Україні.

Читайте також:
Єврокомісія оголосила зміст 9-го пакету санкцій проти Росії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]