Влада протягнула через ВР скандальну містобудівну реформу в інтересах забудовників

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності, який критикували глави українських міст та селищ, архітектори, громадські активісти та ЗМІ.

Законопроєкт підтримали 228 народних депутатів, повідомив 13 грудня в Telegram Ярослав Железняк із (“Голосу”).

Рух “Чесно” звернув увагу, що скандальну містобудівну реформу протягнули майже мінімальною кількістю голосів (228 при 226 мінімально необхідних).

Закон прийнято голосами “Слуги народу”, колишньої “ОПЗЖ” та груп мажоритарників.

Жодного голосу не дали “Європейська солідарність” і “Батьківщина”. Із “Голосу” лише один депутат проголосував “за”.

“Низка громадських організацій і ЗМІ наголошували на тому, що реформу проводять без належного обговорення. Це реформа, за якою буде відбуватися відбудова країни, і громадяни не будуть мати на цей процес належного впливу.

Рух “Чесно” оголошував голосування маркерним… Президент має ветувати законопроєкт, який зроблений виключно в інтересах забудовників і не враховує зауважень інших стейкхолдерів”, – заявила лідерка Руху “Чесно” Віта Думанська.

Як писала “Економічна правда“, документ, який мав створити прозору систему містобудівного контролю та вирішити проблеми в галузі будівництва, збільшує повноваження Міністерства розвитку громад та територій і передає міністерству невластиві функції, які раніше виконувала Державна архітектурно-будівельна інспекція (ліквідована ДАБІ).

Аналітики “Чесно” також звертають увагу на те, що документ пропонує встановити для забудовників “приватний контроль”. Це означає, що будівельні компанії зможуть створювати власні фірми, які “контролюватимуть” їхню діяльність.

Бізнес також обурювався сумами штрафів, які вводить законопроєкт. У Спілці підприємців зауважували, що каратимуть навіть за формальні порушення.

Лобістка закону, голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк заявляла, що уповноважених осіб з містобудівного контролю реєструватимуть у Мінрегіоні тільки в разі їх відповідності низці критеріїв, у тому числі – розширеній майновій відповідальності власників таких фірм.

Читайте також:
Рада ухвалила закон “Про медіа”, потрібний для вступу в ЄС

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна