Європарламент заборонив у ЄС документи, видані Росією на окупованих територіях

Європарламент ухвалив рішення не приймати у Європейському Союзі паспорти та інші проїзні документи, видані Росією у незаконно окупованих регіонах України та Грузії.

Про це в четвер, 24 листопада, інформує “Європейська правда” з посиланням на пресслужбу парламенту.

Європарламент затвердив угоду, досягнуту з Радою ЄС, про неприйняття проїзних документів, виданих Росією в окупованих регіонах України і в тимчасово окупованих регіонах Грузії.

За рішення проголосував 531 депутат, 7 виступили проти, 34 утрималися.

Згідно з пропозицією, Єврокомісія має проконсультуватися з країнами-членами ЄС та скласти список російських проїзних документів, зокрема паспортів, які не повинні прийматись.

Проте ті, хто рятується від війни в Україні, як і раніше, зможуть в’їхати до ЄС з гуманітарних міркувань.

“Європейський парламент сповнений рішучості зробити все можливе, щоб продовжувати чинити тиск на Росію правовими та політичними засобами, щоб Путін заплатив високу ціну за цю незаконну війну та за міжнародні злочини, скоєні проти України та її народу”, – прокоментував після голосування доповідач Хуан Фернандо Лопес Агілар.

Щойно рішення також буде офіційно ухвалене Радою ЄС та опубліковано в Офіційному журналі ЄС, воно набуде чинності наступного дня після публікації.

Як відомо, Росія видає паспорти жителям Криму з моменту незаконної анексії півострова у 2014 році і зараз робить це в інших непідконтрольних українському уряду районах України.
Неприйняття цих російських документів застосовуватиметься, коли хтось із громадян просить візу для в’їзду до ЄС або коли вони перетинатимуть зовнішні кордони ЄС.

Читайте також:
У Грузію приїхали 30 тис. українських біженців від війни і 100 – російських втікачів від мобілізації

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна