Що таке оніхомікоз і як його швидше здихатися ℗

В осінньо-зимовий період, коли на вулиці холодно, мряка і рано темніє, чудовим способом не скотитися в депресію від браку позитивних емоцій і фізичної активності може стати басейн. Єдина прикрість, яка може підстерігати завсідника таких закладів – це небезпека підхопити грибок нігтів, або оніхомікоз.

І якщо це все-таки сталося, то перш ніж “штурмувати” гугл запитами, як побороти оніхомікоз, лечение грибка ногтей чи народні засоби від грибка нігтів, давайте спершу розберемося, що це взагалі таке, звідки той грибок береться і які є методи його лікування.

 

Що таке оніхомікоз

Грибок нігтів (по-науковому – оніхомікоз) спричиняють дерматофіти: патогенні грибки, які здатні жити на шкірі та нігтях людини. Їх є кілька видів, але всі вони мають одну спільну рису: підчепити цих паразитів досить легко, а от покидають обжите місце на ваших нігтях вони вкрай неохоче.

Залежно від виду дерматофітів, симптоми хвороби можуть проявлятися по-різному:

  • на ураженій грибком нігтьовій пластині з’являються світлі плями або смужки;
  • колір нігтя стає землисто-сірим, жовтим або світло-коричневим, рожевий відтінок знебарвлюється;
  • ніготь деформується, потовщується, розшаровується, а в запущених випадках – ще й відшаровується від нігтьового ложа.

Хто найбільше ризикує підхопити грибок

Від грибкових інфекцій потерпає близько 10% населення Землі, і з кожним роком цей відсоток лише зростає. Цікава статистика: чоловіки страждають від цієї зарази удвічі частіше, ніж жінки. Також частіше хворіють літні люди, ніж молодь. Пояснюється це тим, що з віком імунітет слабшає, і грибок “чіпляється” до нігтя значно легше. У результаті серед людей, старших за 70 років, на оніхомікоз хворіє кожен другий на планеті! До речі, найбільші шанси підхопити грибок – саме восени (а також навесні), що пов’язано з сезонним падінням імунітету.

Варто зауважити, що грибок значно легше чіпляється до пошкоджених нігтів. Тож якщо ви носите занадто тісне взуття, внаслідок якого ніготь травмується, ризик захворіти на оніхомікоз також зростає. Не випадково від грибка особливо потерпають бігуни та футболісти, які часто травмують нігті.

Де найчастіше можна підчепити грибкову інфекцію

Найбільший ризик підхопити оніхомікоз – у місцях громадського користування: басейнах, саунах, роздягальнях у спортзалах тощо. Грибки обожнюють вогкість і тепло, тож украй не радимо ходити в таких закладах без гумових капців. А от на палючому сонці ці патогенні організми слабшають і гинуть, тож пляж у цьому сенсі порівняно безпечніший, ніж лазня чи басейн.

Лікування оніхомікозу

Побороти запущений грибок нігтів дуже непросто, тож чим раніше ви звернетеся до спеціаліста – тим краще. У сучасній медицині для лікування оніхомікозу існує багато засобів: як місцевої (крем, спрей, мазь, гель), так і комплексної дії (ін’єкції, таблетки). А один із найбільш сучасних і дієвих способів позбавитися грибкової інфекції нігтів – лікування за допомогою лазера. До того ж, на відміну від прийому медикаментів, цей спосіб іще й не завдасть жодної шкоди організму.

А от народними методами користуватися не радимо. Убити грибок йодом, содою чи іншими “народними засобами”, які радять в інтернеті, неможливо. І поки ви намагатиметеся це зробити, оніхомікоз майже напевне перейде в значно більш запущену форму, що тільки ускладнить його подальше лікування.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.