Вибір і покупка дитячого автокрісла ℗

Безпека пасажирів — відповідальність водіїв, і особливо, коли йдеться про дітей. Саме тому їх зобов’язали встановлювати дитячі автокрісла, адже вони здатні гарантувати безпеку маленьких пасажирів під час поїздки. Питання про їх правильний вибір актуальне для батьків, що мають власну машину та бажають якнайкраще захистити свого малюка під час подорожі.

На що звернути увагу, обираючи автокрісло для дитини?

Важливо, щоб товар був оригінальнім, сертифікованим з офіційною гарантією від виробника та відповідав європейським нормам. Підтвердженням цього є маркування «ECE R44/03» або «ECE R44/04 Universal». Крім того, слід звернути увагу на такі параметри:

 • рівень безпеки;
 • вага виробу;
 • комфортність;
 • зручність установки та експлуатації;
 • матеріал оббивки чохла або самого крісла.

Останній повинен бути безпечним і не викликати у дитини подразнень або алергічних реакцій. Не менш важливу роль грає система кріплень, яка може бути реалізована у вигляді:

 • ременів безпеки — три- або п’ятиточкові для фіксації будь-яких крісел у будь-яких автомобілях;
 • кріплення «Isofix» — забезпечує жорстку надійну фіксацію, що виключає перекидання або зміщення крісла;
 • кріплення «Latch» — легка система без металевої рами з фіксацією міцними ременями та карабінами.

Ремні коштують недорого, але не здатні забезпечити такий рівень безпеки, як «Isofix» або «Latch». До того ж фіксувати їх досить складно. На відміну від них, установка «Isofix» не потребує багато часу, а малюк під час ДТП буде надійно захищеним. В той же час ця система коштує дорого й може бути встановлена лише збоку на задньому сидінні. «Latch» забезпечує м’яку фіксацію, що виключає вібрації, але встановити її можна далеко не на кожний автомобіль.

Види дитячих автокрісел

Щоб правильно вибрати дитяче автокрісло, враховуйте вагу та вік малюка. Залежно від ваги дитини за Європейською класифікацією їх поділяють на п’ять категорій:

 • Категорія «0» (автолюльки) — для малюків до одного року, які ще не можуть самостійно сидіти. Витримують вагу до 10 кг, призначені для тривалих поїздок.
 • Категорія «0+» (бебі-кокони) — для малюків віком до вісімнадцяти місяців і вагою до 13 кг. Призначені для коротких поїздок і монтажу проти ходу руху на передньому сидінні.
 • Категорія «1» — для малюків віком від 1 до 4 років і вагою від 9 до 18 кг. Вони мають кілька положень нахилу та силовий каркас.
 • Категорія «2» — для дітей віком від 3 до 7 років і вагою від 15 до 25 кг. Разом зі зростанням дитини вони передбачають використання внутрішніх і зовнішніх ременів.
 • Категорія «3» (сидіння-підкладки) — для дітей віком від 6 до 10 років і вагою від 22 до 35 кг. Фіксація дитини відбувається штатними автомобільними ременями.

Вартість дитячого автокрісла залежить від таких параметрів, як конструкція, система кріплень, виробник і матеріали виготовлення. Швидко знайти необхідний виріб можна в національній мережі магазинів «ЖЖУК».

Звертайтеся на гарячу лінію (0 800 202-848), сайт (https://zhuk.ua), або в Telegram (https://t.me/zhuk_ua).

Матеріал публікується на правах реклами ℗

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]