У Києві закривають телецентр “Олівець”

Суспільне консервує приміщення телецентру “Олівець” у Києві на період воєнних дій через безпекові ризики 24-поверхового хмарочосу.

Також мета – мінімізація енерговитрат і економії бюджетних коштів. Працівники там не працюватимуть, обладнання перенесуть до інших локацій.

Про це в вівторок, 8 листопада, інформує “Детектор медіа”.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну працівники Суспільного залишили телецентр через питання безпеки.

Під час березневої атаки київської телевежі “Олівець” зазнав пошкоджень.

член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за операційну діяльність, Родіон Кочубей розповів, що під час повітряної тривоги відключаються ліфти, до бомбосховища треба спускатися пішки тривалий час, що небезпечно для людей.

“Від початку повномасштабного вторгнення ми не поверталися до “Олівця”, а перейшли до інших локацій та офісів. Зараз частина людей працює в місці, з якого починалась історія української телерадіокомпанії – в історичній будівлі на Хрещатику. Частина працює у Будинку звукозапису. Звичайно, це не 24 поверхи “Олівця”, місця не вистачає, але ми адаптуємося до тих умов, що є, підтримуємо одне одного, ділимося кабінетами й технікою. Також значна частина працює за можливості дистанційно і в офісах у різних регіонах країни”, – сказав він.

Інша причина консервації “Олівця” пов’язана з питанням енергетичної безпеки та економією ресурсів газу: “Консервація приміщення означає підготовку будівлі для мінімізації енерговитрат. “Олівець” має автономне опалення. Станом на сьогодні ми виходимо з мінімальних об’ємів споживання газу, потрібних для збереження функціонування комунікацій будівлі. Температурний режим буде на рівні 7-10 градусів. Працювати за таких умов неможливо”, – розповів Кочубей.

Третя причина – економія бюджетних коштів: “Цього року у нас був бюджет виживання, коли фінансування виділено лише на декілька статей, серед яких значну частку складає оплата комунальних послуг. Щороку лише на обслуговування та утримання “Олівця” йде понад 100 млн грн, що включає комунальні витрати, податок на землю, видатки на персонал. Верховна Рада ухвалила фінансування Суспільного на наступний рік на рівні 1504 млн грн, що на 367 млн менше, ніж цьогорічний бюджет. Зрозуміло, що за таких умов маємо опрацьовувати різні варіанти економії бюджетних коштів і шукати можливості для вироблення контенту”.

Читайте також:
Суспільне подало в ЄСПЛ скаргу на Росію через обстріли телевеж

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]