У Польщі стартували найбільші військові навчання Вишеградської групи

На полігоні Нова Демба на південному сході Польщі розпочалися найбільші цьогорічні військові навчання країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) під назвою Puma-2022.

Про це в п’ятницю, 4 листопада, інформує РАР.

Сценарій навчань, які триватимуть до 9 листопада, враховує також аспекти російської повномасштабної агресії проти України.

У військових маневрах беруть участь майже 2 000 військовослужбовців і близько 300 одиниць військової техніки. Крім підрозділів з країн V4, в навчаннях беруть також участь підрозділи з Великої Британії і США.

Як повідомив речник 18-ї механізованої дивізії ЗС Польщі Пшемислав Ліпчинський, метою навчань є підвищення взаємосумісності союзницьких військ, а також перевірка здатності планувати, організовувати та проводити тактичні операції у взаємодії з союзниками.

Серед питань, які відпрацьовуватимуться на навчаннях, будуть, зокрема: здійснення маневреної оборони, подолання водної перешкоди на річці Сян, ліквідація наслідків хімічного зараження місцевості, перевірка процедур виклику артилерійського вогню (Call For Fire), медична евакуація (Medevac) та здійснення спільного вогневого ураження. Навчання проходитимуть вдень і вночі.

Ліпчинський зазначив, що цьогорічні навчання враховуватимуть досвід та уроки російської агресії проти України.

У навчаннях беруть участь здебільшого підрозділи бронетанкових та механізованих військ, а також артилеристи, сапери, хіміки та розвідники.

Один з епізодів навчань передбачає проведення спільних стрільб бронетанковими підрозділами Польщі, Великої Британії та Чехії.

Зокрема, спільний вогонь вестимуть польські танки Leopard, британські Challenger та чеські Т-72 за підтримки механізованих підрозділів, артилерії та авіації.

Паралельно з навчаннями Puma-2022 вестимуться також командно-штабні навчання System-22, Gepard-22 і San-22.

Читайте також:
Польща відібрала у посольства РФ базу відпочинку під Варшавою

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна