В ЗСУ пояснили, чи буде подальше розширення мобілізації в Україні

Подальше розгортання мобілізації військовозобов’язаних в Україні залежатиме від безпекової ситуації. Однак потреби в мобілізації усіх військовозобов’язаних чоловіків зараз немає.

Про це розповів начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач, пише LIGA.net.

За його словами, загальна мобілізація в умовах воєнного стану триває з лютого 2022 року і не припиняється. Посилення мобілізації можливе, але все залежить від ситуації на фронті.

У кожного центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) є план за кількістю спеціалістів, яких потрібно призвати. Якщо ситуація на фронті буде змінюватися, цей план також переглянуть.

“Зрозуміло, що оскільки Росія оголосила мобілізацію, кількість їхньої живої сили на фронті збільшуватиметься. Відповідно, наші графіки призову також змінюватимуться, але наскільки – наперед не можна сказати. Всі наші плани та завдання вже складаються з урахуванням мобілізації в Росії”,– зазначив полковник Роман Горбач.

Водночас потреби в мобілізації усіх військовозобов’язаних чоловіків зараз немає та найближчим часом не буде, сказав Горбач.

За його словами зараз, навпаки, ухвалюються закони про можливість звільнення окремих категорій людей, які мобілізувалися після 24 лютого. Тобто є тенденція не до збільшення категорій, які підлягають мобілізації, а навпаки, до зменшення.

Що є стосується добровольців, то зараз до військкоматів їх приходить менше, ніж на початку війни, але вони все одно є.

“Статистика про кількість добровольців не ведеться, але можу точно сказати, що деяким із них відмовляють. Хтось не підходить за станом здоров’я, хтось за законодавством не підлягає призову – наприклад, це юнаки до 27 років, які раніше не проходили службу”,- підкреслив Роман Горбач.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна