Міноборони повідомило про нову російську ІПСО проти Збройних сил

Російська пропаганда запустила хвилю інформаційно-психологічної спецоперації щодо ІТ-системи ситуаційної обізнаності Delta, яку використовують Збройні сили України.

Про це в вівторок, 1 листопада, інформує пресслужба МОУ.

“Розпочалася нова хвиля інформаційної атаки на систему ситуаційної обізнаності, яку використовують Збройні Сили України.
Сьогодні російськими пропагандистськими ресурсами розпочата нова інформаційно-психологічна операція, а саме – шириться інформація про нібито злам системи ситуаційної обізнаності, що використовується Збройними Силами України”, – ідеться в повідомленні МО.

“Ця ІПСО розпочата ворогом саме зараз невипадково, адже нещодавно оновлена версія цієї системи була успішно представлена на щорічній конференції експертів та розробників NATO Tide Sprint. Тому невдовзі після цього ворог з метою дискредитації почав атакувати систему і поширювати мережею пропагандистських ресурсів інформацію про нібито злам та доступ до її даних”, – зазначили в пресслужбі Міноборони.

“Система працює стабільно, дані в ній надійно захищені, і несанкціонованих проникнень не зафіксовано. У Міноборони над захистом системи працюють найкращі ІТ-розробники та фахівці з кібербезпеки, які моніторять ворожу активність в режимі реального часу”, – йдеться в повідомленні.

Міноборони запевнило, що усвідомлює, наскільки важливою стратегічною ціллю ці системи є для росіян.

Довідково

Delta – система збору, обробки та відображення інформації про ворожі сили, координації сил оборони, а також забезпечення ситуаційної обізнаності за стандартами НАТО.
Система ситуаційної обізнаності використовується для планування операцій та бойових завдань, координації з іншими підрозділами, захищеного обміну інформацією про розташування сил противника тощо.
За словами розробників, Delta забезпечує об’ємне розуміння простору бою в режимі реального часу, інтегрує інформацію про противника від різноманітних сенсорів та джерел, у тому числі – розвіддані, на цифровій мапі, не потребує додаткових налаштувань і може працювати на будь-якому пристрої – ноутбуці, планшеті або в мобільному телефоні.

Читайте також:
Як розпізнати ворожу ІПСО, не втративши контроль над реальністю. Інтерв’ю з Дмитром Золотухіним

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна