Коротко про несправності автомобільних амортизаторів та особливості їх вибору ℗

Середній термін служби автомобільного амортизатора складає 3-4 роки. При експлуатації у жорстких умовах цей термін знижується до 2 років. Однак стільки ж зазвичай служать недорогі амортизатори. Водії часто намагаються заощадити на цій деталі підвіски, обираючи не оригінали, а аналоги від відомих виробників. Останні випускають пружини та амортизатори для широкого спектра авто. На сайті Автопро можна знайти запчастини Ланос або для іншої іномарки. Пропонуємо розібратися в особливостях амортизаторів та дізнатися про бренди найбільших виробників.

Коли потрібно міняти стійки

Експерти рекомендують перевіряти стійки та їх опори кожні 20 тис. км пробігу. Перевірка включає візуальний огляд та кілька тестових заїздів, під час яких водій намагається відчути роботу амортизаторів. Розгойдування кузова часто дозволяє виявити проблемний амортизатор із цілим корпусом і ущільнювачами. Ось кілька можливих несправностей:

  • розгойдування авто та загальне зниження керованості;
  • зниження курсової стійкості;
  • крен та просідання кузова при стартах та різких гальмуваннях;
  • тряска та вібрація при їзді;
  • нерівномірне та швидке зношування шин.

Залежно від типу амортизатора окремі несправності можуть проявити себе раніше, ніж звичайно. Наприклад, недорогі масляні амортизатори можуть стати “валкими” вже через рік-два експлуатації. Зазвичай таке відбувається лише на одній осі. У разі газових стійок може спостерігатись поступове зниження керованості авто. При пошкодженні камери з газом такий амортизатор повністю виходить із ладу. Загальна несправність для газових та масляних стійок: витік газу та/або робочої рідини (оливи).

При виборі нового амортизатора водієві варто визначитися з типом та підтипом стійок. Більшості водіїв підійдуть двотрубні масляні або газомасляні (газогідравлічні) амортизатори. Однотрубні газові кращі для спортивних авто. Сьогодні пересічному покупцю не обов’язково розумітися на всіх конструктивних особливостях амортизаторів. Великі виробники спрощують вибір таких запчастин та групують їх по міських, спортивних та гоночних лінійках. Приклад: Koni Trackday та Sport. Водію достатньо підібрати стійки під можливі умови їзди, а також уточнити їх застосування. Найбільшими гравцями ринку деталей підвіски є Monroe, KYB, Bilstein, Koni, Sachs, TRW, Boge, Hola. Більш доступні за ціною варіанти можна знайти у Al-Ko, Krosno, Pilenga, Rider, Zekkert.

Матеріал публікується на правах реклами ℗

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна