Подолати тривожність і стреси допомагає біг ℗

У нинішніх обставинах великого неспокою і постійних хвилювань кожному з нас варто замислитись, де та межа, після якої слід звернутися до психолога. Хоча, можливо, варто спробувати додаткові методи, котрі допоможуть самотужки впоратися з постійним стресом та знизити рівень тривожності. Це можуть бути завантаження волонтерською роботою, дихальні вправи, медитації, а також – біг.

Іноді психологи називають біг “великою формою медитації”. Тож, як варіант, цієї осені вам потрібно обрати правильне бігове взуття, купити жіночі кросівки або придбати якісні чоловічі, наприклад, в Intertop – і вперед, займатися найпопулярнішим видом спорту з користю як для тіла, так і для душі.

Регулярні пробіжки впливають на фізіологію, самооцінку, думки. Цей різновид легкої атлетики сам по собі є вмілим психологом.

Як це працює?

  • Розмірена пробіжка заспокоює мозок, підвищуючи рівень гама-амінобутирової кислоти (ГАБК). А це важливий нейромедіатор центральної нервової системи.
  • Біг заспокоює не тільки голову, а й периферійну (автономну) нервову систему, нормалізує тонус блукаючого нерва, що відповідає за зв’язок органів і тканин з центральною нервовою системою.
  • “Ейфорія бігуна” дає мозкові ендорфіни і ендоканабіноїди – внутрішні наркотики, які приносять щастя і знеболення.
  • Перебування на свіжому повітрі в поєднанні з бігом сприяє виділенню серотоніну, який робить нас збудженими і щасливими, допомагає долати депресію.

Для позитивного ефекту потрібно опанувати правильну техніку бігу, правильне дихання і ритм, навчитися уникати травм. Для проби, це можуть бути короткі ранкові або вечірні прогулянки, далі – підтюпцем, і згодом можна збільшувати кількість своїх бігових кілометрів.

І тренери з фізпідготовки, і психологи стверджують: у цій справі головне не відстань, яку ви мусите пробігти. Головне – не зупинятися, зробити біг потребою організму замість шкідливих звичок.

Звісно, стрес і депресію навряд чи можна подолати самим лише бігом. Але, кажуть, у бігунів більше шансів від депресії утекти.

Матеріал публікується на правах реклами ℗

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]