Омбудсман Лубінець заявив, що представники МКЧХ не прибули на лінію розмежування, де їх чекала українська делегація

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не приїхали на лінію розмежування, де на них чекала делегація України, щоб спонукати МКЧХ домогтися доступу до колонії в Оленівці на окупованій території Донецької області, де окупанти утримують українських військовополонених.

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець написав у фейсбуці. Також учасники української делегації виступили з відповідним зверненням в ефірі телемарафону “Єдині новини” у понеділок, 17 жовтня.

Лубінець зазначив, що разом із групою народних депутатів (Марією Мезенцевою, Єгором Чернєвим та іншими) й радницею очільника офісу президента Дар’єю Зарівною прибув на межу з тимчасово окупованою територією”.

“Цей візит ми планували, як і обіцяли з української сторони, здійснити разом із Міжнародним комітетом Червоного Хреста, для того, щоб спонукати його домогтися від Росії доступу до Оленівки і відвідати українських військовополонених… Попри наш заклик і готовність забезпечити таку поїздку, МКЧХ ми не побачили”, – написав омбудсман.

“Росіяни продовжують катувати наших героїв під мовчання міжнародних організацій. Ми не вимагаємо надможливого. Ми хочемо, щоб речі називалися своїми іменами: Україна допускає МКЧХ до російських військовополонених, а Росія не допускає МКЧХ до українських військовополонених. Росіяни катують і вбивають українських військовополонених, а Україна дотримується норм Женевських конвенцій…

Але МКЧХ мовчить, і за цією мовчанкою криється покривання і приховування від міжнародної спільноти злочинів, які вчиняє Російська Федерація”, – зазначив Лубінець.

Водночас на сайті МКЧХ повідомляється, що група з 11 співробітників Міжнародного комітету Червоного Хреста, включно з лікарем, “перебуває у Донецьку і готова відвідати будь-яких військовополонених, що утримуються в цьому регіоні, в тому числі в Оленівській виправній колонії”.

В організації заявляють, що її представники готові відвідати всіх військовополонених, якщо їм нададуть доступ.

“Сьогодні МКЧХ досі не має безперешкодного та неодноразового доступу до всіх військовополонених у цьому міжнародному збройному конфлікті. І це незважаючи на майже вісім місяців наполегливих вимог з боку наших команд на відвідування всіх місць позбавлення свободи та інтернування”, – йдеться в заяві Міжнародного Червоного хреста.

В організації підкреслюють, що у будь-якому міжнародному збройному конфлікті залучені держави та органи влади, що утримують полонених, зобов’язані гуманно поводитись із ними згідно з Женевськими конвенціями та надавати МКЧХ доступ до них усіх.

“Ми ніколи не припинимо вимагати доступу до військовополонених, доки ми не зможемо побачити їх усіх не лише один раз, а декілька разів, незалежно від місця їхнього утримання”, – заявили в МКЧХ.

Раніше керівник ОП Андрій Єрмак поставив вимогу Міжнародному комітету Червоного Хреста до 17 жовтня направити свою місію до колонії в Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області, де утримують українських військовополонених.
Він запевнив, що Україна всіляко сприятиме цій місії і готова до неї долучитися. А в іншому разі – “застосовуватиме всі можливі інформаційні й дипломатичні засоби для зрушення цього питання з місця”.

Читайте також:
Єрмак дав МКЧХ три дні, щоб скерувати місію до колонії в Оленівці

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна