Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не приїхали на лінію розмежування, де на них чекала делегація України, щоб спонукати МКЧХ домогтися доступу до колонії в Оленівці на окупованій території Донецької області, де окупанти утримують українських військовополонених.
Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець написав у фейсбуці. Також учасники української делегації виступили з відповідним зверненням в ефірі телемарафону “Єдині новини” у понеділок, 17 жовтня.
Лубінець зазначив, що разом із групою народних депутатів (Марією Мезенцевою, Єгором Чернєвим та іншими) й радницею очільника офісу президента Дар’єю Зарівною прибув на межу з тимчасово окупованою територією”.
“Цей візит ми планували, як і обіцяли з української сторони, здійснити разом із Міжнародним комітетом Червоного Хреста, для того, щоб спонукати його домогтися від Росії доступу до Оленівки і відвідати українських військовополонених… Попри наш заклик і готовність забезпечити таку поїздку, МКЧХ ми не побачили”, – написав омбудсман.
“Росіяни продовжують катувати наших героїв під мовчання міжнародних організацій. Ми не вимагаємо надможливого. Ми хочемо, щоб речі називалися своїми іменами: Україна допускає МКЧХ до російських військовополонених, а Росія не допускає МКЧХ до українських військовополонених. Росіяни катують і вбивають українських військовополонених, а Україна дотримується норм Женевських конвенцій…
Але МКЧХ мовчить, і за цією мовчанкою криється покривання і приховування від міжнародної спільноти злочинів, які вчиняє Російська Федерація”, – зазначив Лубінець.
Водночас на сайті МКЧХ повідомляється, що група з 11 співробітників Міжнародного комітету Червоного Хреста, включно з лікарем, “перебуває у Донецьку і готова відвідати будь-яких військовополонених, що утримуються в цьому регіоні, в тому числі в Оленівській виправній колонії”.
В організації заявляють, що її представники готові відвідати всіх військовополонених, якщо їм нададуть доступ.
“Сьогодні МКЧХ досі не має безперешкодного та неодноразового доступу до всіх військовополонених у цьому міжнародному збройному конфлікті. І це незважаючи на майже вісім місяців наполегливих вимог з боку наших команд на відвідування всіх місць позбавлення свободи та інтернування”, – йдеться в заяві Міжнародного Червоного хреста.
В організації підкреслюють, що у будь-якому міжнародному збройному конфлікті залучені держави та органи влади, що утримують полонених, зобов’язані гуманно поводитись із ними згідно з Женевськими конвенціями та надавати МКЧХ доступ до них усіх.
“Ми ніколи не припинимо вимагати доступу до військовополонених, доки ми не зможемо побачити їх усіх не лише один раз, а декілька разів, незалежно від місця їхнього утримання”, – заявили в МКЧХ.
Раніше керівник ОП Андрій Єрмак поставив вимогу Міжнародному комітету Червоного Хреста до 17 жовтня направити свою місію до колонії в Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області, де утримують українських військовополонених.
Він запевнив, що Україна всіляко сприятиме цій місії і готова до неї долучитися. А в іншому разі – “застосовуватиме всі можливі інформаційні й дипломатичні засоби для зрушення цього питання з місця”.
Читайте також:
Єрмак дав МКЧХ три дні, щоб скерувати місію до колонії в Оленівці
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!