МЗС України роз’яснило позицію щодо визнання Курил за Японією

Указ президента України про підтвердження поваги до суверенітету й територіальної цілісності Японії включно з її північними територіями та ухвалення відповідного звернення Верховної Ради підтверджують відданість нашої держави принципам та нормам міжнародного права.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України щодо суверенітету і територіальної цілісності Японії, поширеній 8 жовтня.

“7 жовтня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №692/2022, що підтверджує повагу до суверенітету і територіальної цілісності Японії, включно з її Північними територіями, які продовжують перебувати під окупацією Російської Федерації.

Ухвалення «Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо Північних територій Японії» та підписання зазначеного Указу Президента України є важливими кроками, які відновлюють історичну справедливість та підтверджують відданість України загальновизнаним принципам та нормам міжнародного права”, – йдеться у заяві МЗС.

Як зазначається у заяві, МЗС України послідовно наголошує, що “у сучасному світі немає місця для застосування сили з метою порушення суверенітету і територіальної цілісності будь-якої держави світу всупереч міжнародному праву”.

“Росія, як країна-агресор має понести усю відповідальність за свої дії з порушення суверенних кордонів України та інших держав світу”, – підкреслили в зовнішньополітичному відомстві.

Контекст

В указі президента Зеленського, оприлюдненому на сайті глави держави 7 жовтня, наголошується: “Україна підтверджує свою повагу до суверенітету і територіальної цілісності Японії, включно з її Північними територіями, які продовжують перебувати під окупацією Російської Федерації”. Водночас Кабінет Міністрів відповідно до Домовленості між Урядом України і Урядом Японії про встановлення дипломатичних відносин (у формі обміну листами) від 26 січня 1992 року в своїй діяльності має виходити з позиції, що Північні території є невід’ємною частиною суверенної території Японії.

Перед тим 7 жовтня Верховна Рада прийняла звернення до міжнародного співтовариства щодо Північних територій Японії. Постанова спрямована на недопущення толерування пов’язаних з окупацією питань та привернення уваги на міжнародному рівні до необхідності підтримки суверенних територій Японії та прискорення фактичної реалізації домовленостей 1956 року.

Уряд Японії повернув у щорічний дипломатичний довідник “Синя книга дипломатії” формулювання “незаконно окуповані” щодо Курильських островів (північні території в Японії). Токіо заявляє, що Радянський Союз незаконно захопив Північні території, до яких входять острови, включаючи Еторофу, Шикотан і Кунаширі, незабаром після капітуляції Японії в Другій світовій війні в серпні 1945 року.

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]