Контрнаступ на сході: ЗСУ взяли ще два села на Донеччині

Бійці Сили оборони України в ході контрнаступу на сході взяли під контроль ще два населені пункти в Лиманській міській територіальній громаді Донецької області – села Діброва та Щурове.

Офіційних повідомлень про їхню деокупацію ще не надходило. Проте відео зі звільнених сіл 16 вересня оприлюднили українські військові.

Над Дібровою наш державний стяг підняли бійці Національної гвардії.

“Підіймаємо прапор над населеним пунктом Донецької області. Діброва переходить під контроль української армії. Національна гвардія звільняє наші території крок за кроком, село за селом. Перемога буде за нами”, – каже воїн на відео.

Над Щуровим синьо-жовтий прапор підняв підрозділ 66-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

“Бійці Збройних сил України, 66-та окрема механізована бригада, близько 13-ї години взяли під свій контроль населений пункт Щурове. Слава Україні!” – звітує боєць на вишці.

Обидва села розташовані на лівому березі річки Сіверський Донець, поруч з оперативно важливим містом Лиман.

Нагадаємо, результативний контрнаступ ЗСУ на сході фактично почався зі звільнення 4 вересня села Озерне Лиманської громади на лівому березі Дінця.

Читайте також:
Вражаюче відео від ЗСУ: на білборді в Балаклії замість “одного народа с Россией” проявилися рядки Шевченка

Під час наступу на Харківщині десантники ЗСУ взяли в полон російського підполковника

Контрнаступ ЗСУ на Сході

Під прикриттям повідомлень про контрнаступ на Херсонщині Сили оборони України почало контрнаступальну операцію у Харківській та суміжних східних областях з метою звільнення українських територій від окупації РФ.

4 вересня стало відомо про звільнення села Озерне Лиманської громади на лівому березі Сіверського Дінця.

Удень 8 вересня Генштаб офіційно повідомив про те, що Збройні сили України просунулися майже на десятки кілометрів та звільнили понад 20 населених пунктів на Харківському напрямку.

Про звільнення міста Балаклії стало офіційно відомо надвечір 8 вересня. Перед цим район Балаклії перебував під російською окупацією більш як шість місяців.

Станом на 9 вересня були звільнені Волохів Яр, Іванівка, Борщівка, Шевченкове та інші населені пункти. У вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський повідомляв, що ЗСУ звільнили понад 30 населених пунктів на Харківщині.

Понад 1000 кв. км звільнено від окупанта в останні кілька днів, заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Склалися передумови для оточення російського угруповання та деокупації наступних територій у Харківській, Донецькій та Луганській областях. Частина окупантів на Харківщині потрапила в полон.

Своє скрутне становище визнали росіяни, які передбачали, що наступ ЗСУ буде розвиватися в напрямку Куп’янська, Ізюма, а також Лимана на Донеччині. З’явилося відео та повідомлення про те, що окупанти вже втекли і з тилового міста Сватове на Луганщині.

10 вересня бійці Сил оборони України підняли прапор над Куп’янськом – це великий районний центр та важливий транспортний вузол на сході Харківщини, через який проходила основна лінія постачання угруповання російських окупантів на Ізюмському напрямку.

У вечірньому зверненні 10 вересня президент Зеленський заявив, що на цей час у рамках активних дій від початку вересня вже звільнено близько 2 тисяч кілометрів”. Російські мілітарні блогери вживали визначення – “фронт обрушився”.

На тлі цього провалу МО Росії три дні не коментувало події на Балаклійському напрямку. 10 вересня речник міністерства оборони Росії нарешті оприлюднив заяву: “Для досягнення заявлених цілей “спеціальної військової операції зі звільнення Донбасу” прийнято рішення перегрупувати російські війська… Протягом трьох діб проведено операцію зі згортання та організованого перекидання ізюмсько-балаклійського угруповання військ на територію “ДНР”.

Після 12 вересня повідомлення були повідомлення про зачистки населених пунктів, зокрема на півночі Харківської області. МО Росії 11 вересня визнало, що вивело війська з усієї території Харківщини, крім лівобережжя Осколу.

12 вересня прапор України було піднято над місто Святогірськ Донецької області, на лівому березі Сіверського Дінця.

За даними МОУ, станом на 13 вересня ЗСУ на Сході звільнили від російських загарбників 3800 кв. км території і понад 300 населених пунктів, де живуть 150 тис. людей.

Тоді ж з’явилася інформація, що перше звільнене ЗСУ селище на Луганщині. При цьому повідомлення про взяття інших міст на Луганщині, а також Донецького аеропорту, виявилися перебільшеними.

16 вересня стало відомо про повне звільнення Куп’янська, включно з промзоною на лівому березі, на продовження наступу на Лівобережжя.

Читайте також:
Над Святогірськом – теж український прапор. ЗСУ зайшли в місто

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна