Профільний комітет Ради підтримав законопроєкт про добровільний військовий облік жінок

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав законопроєкт №6482, який робить військовий облік жінок добровільним.

Про це 5 вересня повідомила народна депутатка Роксолана Підласа (“Слуга народу”).

“Сподіваюсь на швидке голосування в залі [парламенту в першому читанні]”, – написала вона у фейсбуці.

Цей проєкт скасовує широкий перелік професій, із якими жінки мають ставати на військовий облік.

Натомість передбачається, що на облік беруться лише жінки-медики, а ще на облік можуть стати всі охочі придатні жінки з відповідними ВОСами.

“Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних”, – ідеться в законопроєкті, головним автором якого виступає Максим Бужанський.

Контекст

11 жовтня 2021 року Міністерство оборони видало резонансний наказ №313, який зобов’язує деяких жінок стати на військовий облік. Згодом його охоплення було зменшене.

Без ухвалення змін до закону із 1 жовтня 2022 року жінки, які мають 14 відповідних спеціальностей, повинні стати на військовий облік. При цьому до кінця року за невиконання наказу штрафи не передбачені.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що Міноборони розробило і передало до парламенту пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

“Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження парламенту”, – зазначала Маляр.

За її словами, наразі в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Читайте також:
Міноборони подало до ВРУ пропозиції щодо військового обліку для жінок

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна