Після 24 лютого 73% українців змінили на краще ставлення до поляків, – опитування

Вісім із десяти українців ставляться до польського народу добре або дуже добре, а з початку повномасштабного вторгнення своє ставлення до поляків змінили на краще 73% українців.

Такими є результати дослідження Info Sapiens на замовлення польського Центру діалогу імені Юліуша Мерошевського, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на портал “Нова Польща”.

Як зазначається, Польща та Україна переживають чи не найкращий період своїх відносин за всю новітню історію. Загалом до поляків зараз добре або дуже добре ставляться 83% українців.

73% українців визнають, що їхня думка про поляків змінилася на краще після початку великої війни з Росією. Не змінили своєї думки менше чверті респондентів (23%), і лише 1 відсоток змінив свою думку про поляків на гірше.

Також сьогодні понад половина українців вважає, що стосунки між нашими країнами повинні бути набагато ближчими, ніж просто добросусідськими.

На думку 29% українського суспільства, Польща й Україна мають перебувати в союзних відносинах із взаємопідтримкою й узгодженою зовнішньою політикою. Ще стільки ж респондентів вважають, що ці відносини мають бути співдружністю із суто символічним кордоном та спільною зовнішньою політикою.

Водночас 40% українців вважають, що достатньо добросусідських польсько-українських відносин.

Галичина — єдиний регіон України, де більше половини громадян (53%) не бажають надто близько зближуватись з Польщею.

“У Галичині найбільше родинних зв’язків із поляками й найбільше людей, які знають або розуміють польську мову. При цьому галичани воліють, щоб польсько-українські відносини залишилася на тому самому рівні, що й зараз”, – зауважив історик та політолог Лукаш Адамський.

При цьому понад 88% опитаних змінили на гірше свою думку про росіян.

Читайте також:
Дуда у Варшаві вшанував пам’ять українських воїнів, які разом з поляками боролися проти більшовиків

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна