Українські військовослужбовці зі 112-ї київської бригади ТрО ЗСУ розповіли деталі про те, як вполювали та знищили на Харківщині російську самохідну реактивну установку розмінування УР-77 “Метеорит”.
Про це в середу, 10 серпня, повідомив речник 112-ї бригади тероборони ЗСУ Андрій Ковальов.
“Ми хочемо вас познайомити з нашими бійцями, які виявили у густому лісі на Харківщині рідкісну небезпечну техніку росіян УР-77 і розповіли, як навели на неї артилерію 92-ї окремої механізованої бригади ім. кошового отамана Івана Сірка.
Знайомтеся, – Роман, позивний «Рим», Дмитро, позивний «Терен» і Олександр – позивний «Чорний».
Хлопці детально розповідають про те, як вполювали російську реактивну установку розмінування, а головне пояснюють, що вона найбільше небезпечна тим, що російські ординці використовують її для штурму українських міст”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначив речник, воїни 24 лютого 2022 стали добровольцями до лав 112-ї бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України.
УР-77 – радянська самохідна легкоброньована гусенична плаваюча установка, призначена для розмінування. Вона створена на базі самохідної гаубиці 2С1 “Гвоздика” і серійно вироблялась з 1978 року. Машина призначена для створення проходів у мінних полях шириною до 6 метрів.
На її шасі розміщуються дві пускові направляючі для ракет типу ДМ-140 та відсіки з детонуючим кабелем УЗП-77 або УЗП-67. Заряд – канат товщиною 7 сантиметрів та довжиною 93 метри, наповнений пластичною вибуховою речовиною всередині.
Боєкомплект установки складається з двох подовжених зарядів з твердопаливними буксирними ракетами. Одного заряду достатньо для створення проходу, тобто одним боєкомплектом можна створити два проходи довжиною до 90 метрів.
При довжині 7,9 метра, ширині 2,9 метра і висоті 2,5 метра установка масою 15,5 тонни здатна розвивати швидкість до 60 кілометрів на годину. Запас її ходу складає до 500 кілометрів по шосе і до 250 кілометрів по пересічній місцевості.
Читайте також:
Тероборонівці спалили російську БМП разом із екіпажем. ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!