Оксана Гуляш з Ужгорода пише дитячі казки на воєнну тематику. Вона створює ці історії, щоб заспокоїти діток і зрозумілою їм мовою пояснити, що нині відбувається в Україні.
Історію волонтерки розповіла соціальна кампанія “Пліч-о-пліч”.
Оксана Гуляш працює в управлінні інформаційної діяльності Закарпатської обласної держадміністрації. На початку повномасштабної війни в колі колег на роботі виникла ідея створити аудіокнижки за написаними Оксаною історіями.
“Ми подумали, що поки дітки сидять у бомбосховищах, аудіоказки можуть їх відволікати та заспокоювати, а також дитячою мовою пояснювати, що відбувається. Героями казки є реальні персонажі – це дівчинка Соломія та її кролик Спайк. Соломія – це моя 5-річна донечка, Спайк – це наш вухатий домашній улюбленець. Сюжети казок взяті з їхнього реального життя. Наприклад, перша казка розповідає про те, як у Соломійки з’явився друг Спайк.
Казки, які ми записували потім, були вже частково на воєнну тематику і теж із реальним сюжетом, адже в дитини виникали питання щодо подій, які відбуваються в Україні. Це, власне, і стало ще одним поштовхом для реалізації ідеї. Адже Соломія почала запитувати, що таке повітряна тривога, що таке війна, евакуація тощо”, – розповідає авторка.
Наразі Гуляш записала вже шість аудіоказок. Серед них є казка про повітряну тривогу. Вона пояснює дітям, чому українці стали чути сирени та що треба робити під час повітряної тривоги, яких правил дотримуватися.
В іншій казці, про бронежилет, Оксана розповідає про відважність Збройних сил України: як вони боронять нашу землю і чому багатьом діткам довелося виїхати з країни.
Авторка зазначає, що головна мета цих казок – заспокоєння дітей і пояснення їм, що таке війна.
Але жінка у своїх книжках намагається достукатися не лише до дітей, а й до дорослих. Так, через книжки, їм буде легше знайти правильні слова, щоб пояснити, що відбувається в країні.
Озвучують аудіоказки професійні актори Закарпатського академічного театру ляльок.
Проєкт був започаткований управлінням інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Закарпатської ОДА. Майже все в ньому реалізується на волонтерських засадах. І актори, і організаційні ресурси – все це ініціатива людей.
“Ми раді робити закарпатський продукт, який допомагає всім українським діткам, і тим, хто на заході, і тим більше тим, хто на сході. Адже саме ті регіони зараз найбільше страждають від небаченої агресії ворога”, – розповідає Оксана Гуляш.
Казки швидко вийшли на всеукраїнський рівень – у телеграм-каналах їх слухають дітки по всій Україні, й Оксана отримує масу позитивних відгуків та вдячності від батьків.
“Діти, навіть маленькі, усе розуміють, усе відчувають. І мене вражає, що сьогодні навіть ці маленькі люди впевнені і вірять, що Україна переможе”, – каже авторка.
“Одна з моїх казок була присвячена Великодню. Я там наводжу таку цікаву паралель: Ісус дуже страждав на хресті, над ним знущались, його принижували, його вбивали, як зараз вбивають Україну. Але, незважаючи на всі муки, тоді, коли, здавалося, настала смерть і найтемніша хвилина, Ісус воскрес. Як воскресне й Україна. І сьогодні в це свято вірять навіть діти”, – додає Оксана.
“Пліч-о-пліч” — всеукраїнська кампанія, що має на меті розказати про єдність та взаємодопомогу переселенців і жителів заходу України під час війни. Реалізується за участі Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Волинської ОДА.
Читайте також:
Хвостаті біженці: як притулок “Хатуль мадан” рятує тварин, постраждалих від війни. ФОТОРЕПОРТАЖ
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
В РНБО прокоментували, чи заборонять тепер офіційні Telegram-канали військових і влади
Джемілєв зреагував на ідею Польщі передати Крим під мандат ООН
На 16 років посадили дезертира, який втік з поля бою і «зливав» рашистам позиції ЗСУ під Бахмутом
Енергетика, виробництво ракет, фронт: Зеленський провів чергову Ставку
“План перемоги” розрахований на “швидкі рішення” партнерів з жовтня по грудень, – президент
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com