У селі на Тернопільщині виступили проти розміщення в них підрозділу тероборони

Два підрозділи територіальної оборони мають розмістити поблизу Тернополя – у селі Великий Глибочок Білецької громади, де знайшли порожню будівлю колишньої райлікарні. Але понад триста жителів села не згодні, щоб військові орендували приміщення.

Про це “Суспільному” розповів виконувач обов’язків командира 105-ї бригади територіальної оборони Євген Фоменко.

У вільних будівлях військові хочуть розмістити 120 бійців тероборони, бо вони відповідають критеріям щодо логістики.

Сержант Володимир Грицина пояснив, що військові займуть не всю територію колишнього медзакладу. “Нас цікавлять тільки два приміщення цього комплексу (зокрема колишня панська садиба) і гаражі, які будуть використовуватись для зберігання техніки.

Але 344 жителі села виступають проти розміщення підрозділів. Це результати опитування, які провела ініціативна група, розповіла депутатка Білецької громади Лілія Лаврів під час зустрічі військових із жителями громади.

“На сьогодні ще опитування триває. Мені дали інформацію, що є 353 голоси, з яких 344 проти – це 97,5% опитаних. Це йде мова тільки про опитаних, але, звичайно, вечорами опитувати дуже важко, не всі люди є…” – сказала Лаврів.

Загалом у Великому Глибочку проживає понад дві тисячі осіб.

Одна з причин, чому люди проти – бо біля колишньої лікарні розташовано дитячий садок.

“В нас багато патріотів, і всі розуміють, що таке патріотизм і що таке військові дії. І в душі всі готові долучитися. Але коли йде мова про щоденну безпеку наших дітей і ми розуміємо, що це буде перша точка, куди можуть вдарити у випадку якихось військових дій, то це ще гіршу створює небезпеку для жителів”, – заявиа Лаврів.

Один із жителів, який “за” розміщення в селі військових – Володимир Чавага.

“Я знаю, що таке обстановка військова. І я за те, щоб люди це зрозуміли. Бо в нас західну частину [України] роззброїли повністю, коли почалася війна. Наші добровольці поїхали на схід, куди перевезли з Тернополя зброю. Їм зброї не дали. А зараз весь час наші діти, онуки захищають наш спокій і гинуть, інвалідів скільки. І нам потрібно мати такі частини”, – вважає Чавага.

Депутатка Білецької громади Галина Флиста пояснила: “Ми якраз ці приміщення хотіли використати для того, щоб зайшли якийсь спортивний комплекс, кафе, реабілітаційний центр. Нам дуже боляче, коли нам розказують, що ми проти військових. Ні, ми не проти. Якщо буде така необхідність – одне приміщення їм дати. Ну, але не дати два приміщення і ті гаражі”.

Голова Білецької громади, до якої входить Великий Глибочок, Дмитро Малик розповів, що загальний бюджет громади на рік – 55 мільйонів гривень. Формування військових частин дало б додаткові надходження.

“Ми порахували, що це економічно вигідно було би нам. Вони б відремонтували ці два приміщення. Надходження в нашу громаду були б мінімум 2 мільйони на рік… Це тільки з ПДФО. А ще плюс робочі місця”, – зазначив голова.

Підрозділи територіальної оборони мають розмістити в кожному районі області й поблизу обласного центру, розповів виконувач обов’язків командира 105-ї бригади ТрО Євген Фоменко. Цього вимагає закон “Про основи національного спротиву”, який вступає в дію з першого січня. За його словами, інших приміщень поблизу Тернополя, які б відповідали вимогам, не знайшли.

Зустріч із жителями Великого Глибочка тривала приблизно три години. Її результати Євген Фоменко прокоментував так: “Наразі ми не ставили за мету до чогось домовитись чи прийняти рішення. Метою було донести людям, що ми хочемо, які в нас для цього вимоги. Я думаю, я на всі питання відповів. А яким буде рішення громади… Скажу чесно, не дуже в мене приємні враження від того, від відношення до військових на восьмому році війни”.

За словами Євгена Фоменка, загалом на Тернопільщині мають сформувати п’ять підрозділів ТрО. Для трьох яз них місця уже знайшли.

Голова Білецької громади Дмитро Малик зазначив, що для військових шукатимуть інші приміщення – в селі Біла.

Читайте також:
Легкої прогулянки для Росії не буде, – Данілов виступив за озброєння тероборони

“По-багатому”: резервіст київського батальйон у тероборони показав комплект форми

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна