Україна залучить до охорони кордону з Білоруссю курсантів військових вишів, – ЗМІ

Керівництво України готується посилити охорону держкордону з боку Білорусі курсантами військових вищих навчальних закладів.

Таку інформацію оприлюднив головний редактор видання “Цензор” Юрій Бутусов.

“Польща посилює кордон бійцями ТрО (територіальної оборони – “Н”), а Україна направляє на кордон із Білоруссю зведені загони курсантів військових вишів.
За даними джерел “Цензор.Нет”, на кордон будуть направлені зведені загони курсантів зі складу восьми вищих навчальних закладів. Кордон великий, нічим не захищений, у разі напливу нелегальних мігрантів комусь треба їх ловити в лісах. Озброєння не видається, засобами захисту та зимовою формою забезпечені, застосування курсантів у будь-яких небезпечних ситуаціях не планується. Зараз на кордоні з Білоруссю ситуація спокійна, у батьків немає приводу для занепокоєння”, – написав Бутусов у фейсбуці 14 листопада.

При цьому він висловив подив, чому для посилення кордону немає оперативного резерву Держприкордонслужби, Нацгвардії, військ територіальної оборони ЗСУ, натомість міністр внутрішніх справ планує залучити цивільних із дозволами на травматичну зброю.

“Польща в ході кризи на кордоні спрямувала на посилення держохорони підрозділи Прикордонної охорони, Війська польського та два батальйони територіальної оборони. Загальна чисельність – понад 12 тисяч осіб. З них військовослужбовців ТрО – близько 1 тисячі. Плюс 8 тисяч військовослужбовців ТрО приведено у стан підвищеної бойової готовності. Штатні безпілотні розвідники військ ТрО зосереджені для контролю кордону вдень і вночі. Курсантів навчальних закладів полякам надсилати на кордон не доводиться”, – зазначив для порівняння журналіст.

Читайте також:
“Україна готується до різних сценаріїв”: секретар РНБОУ провів у Луцьку нараду з усіма силовиками й керівниками прикордонних регіонів

Як повідомляла “Новинарня“, тисячі нелегалів, переважно з Близького Сходу та Азії, останнім часом намагаються перетнути кордон Польщі. Із серпня польські прикордонники запобігли близько 35 тисячам спроб незаконного перетину кордону з території Білорусі мігрантами.
Таким чином, мігранти стали зброєю Союзної держави РФ і РБ у “гібридній війні”. Країни Євросоюзу звинувачують уряд Білорусі в тому, що він сприяє незаконній міграції, бо хоче помститися за санкції ЄС проти білоруського режиму. Очевидно, що штучну міграційну кризу через Білорусь підсилює також Росія.

Від 2 вересня у зв’язку з міграційним тиском режиму Лукашенка у прикордонній смузі з Білоруссю у Підляському та Люблінському воєводствах Польщі був введений надзвичайний стан.
Польська влада мобілізувала до кордону додаткові підрозділи військових, тероборони та ін. Відтак польський кордон захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських.
5 листопада в Міністерстві оборони Польщі заявили про черговий інцидент на кордоні з Білоруссю, коли білоруський військовослужбовець намагався вистрілити у польських жовнірів.
Надалі криза лише посилилася – білоруська влада спрямувала до польського кордону тисячі нелегальних мігрантів. Вони розташувалися в таборах біля кордону.

Уранці 10 листопада дві великі групи нелегальних мігрантів прорвалися із території Білорусі до Польщі. Частину цих людей польські сили безпеки повернули до лінії кордону. Згодом було ще кілька спроб силового прориву. Нелегалам допомагали військові РБ – вони демонтують загорожі тощо. Мігранти застосували проти польських прикордонників сльозогінний газ. При цьому російські й білоруські ЗМІ нагнітають пропагандистську істерику.

12 листопада Росія перекинула на захід Білорусі, в Гродненську область, батальйонну тактичну групу. При десантуванні два бійці з РФ загинули.
Водночас Велика Британія заявила, що надасть Польщі допомогу своїм підрозділом інженерних військ.

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький попередив Україну про ризики через міграційну кризу.
Він звинуватив Білорусь у державному тероризмі, коли нові групи мігрантів намагалися порушити спільний кордон двох держав.

Читайте також:
На кордоні з Білоруссю загинув польський військовий

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна