Росія оскаржить рішення суду про передачу “скіфського золота” Україні

У Російській Федерації готуються оскаржити рішення Апеляційного суду Амстердама, який постановив, що колекція “скіфського золота” з музеїв окупованого РФ Криму належить Україні.

Про це у вівторок, 26 жовтня, інформує “Інтерфакс”.

Заступник голови робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному “представництві Криму” при президенті РФ Олександр Молохов назвав це рішення політизованим і заявив, що воно буде оскаржене.

“Рішення Апеляційного суду Амстердама з питання належності “скіфського золота” не є до кінця правовим, має переважно політизований характер”, – заявив Молохов.

Він вважає, що це рішення грубо порушує “права народу Криму” на доступ до власної культурної спадщини.

“Я сподіваюся, найближчим часом буде подано касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів і виконання цього рішення буде припинено”, – зазначив Молохов, додавши, що над оформленням скарги працює команда нідерландських юристів.

Перший заступник голови комітету російської Ради федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що “скіфське золото” має бути повернуто до Криму, який “є суб’єктом РФ”.

“Це рішення абсолютно політизоване, тому що “скіфське золото” походить з Криму. Крим є суб’єктом РФ, і воно має бути повернене на місце його постійного зберігання”, – сказав Джабаров, додавши, що рано чи пізно “скіфське золото” має повернутися до РФ”.

Нагадаємо, 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції “скіфського золота”, ухвалив рішення повернути експонати виставки “Крим. Золотий острів у Чорному морі” на територію суверенної держави Україна.

Однак чотири кримських музеї – Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник “Херсонес Таврійський” – мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

Наприкінці квітня в Нідерландах поновили розгляд апеляції у справі про “скіфське золото”. Провадження раніше було призупинене до розв’язання питання про відвід судді.

Нагадаємо, колекція експонувалась на виставці “Крим – золотий острів у Чорному морі”, яка спочатку проходила у Рейнському крайовому музеї у німецькому Бонні (до 19 січня 2014 року), а потім відкрилась в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Вона тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року.
Експозиція була сформована з колекцій п’яти українських музеїв та історико-культурних заповідників.

Експонати надали Музей історичних коштовностей України, Національний заповідник “Херсонес Таврійський”, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник, Центральний музей Тавриди.
У колекції більше 2 тисяч експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.
Після завершення експозиції 19 об’єктів, серед яких легендарні золоті меч та щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві.
Решта ж зібрання, а саме 565 музейних предметів та 2111 одиниць зберігання, загальна вартість яких складає майже 1,5 млн євро стала предметом суперечки, адже була позичена з чотирьох музеїв Криму, анексованого Росією після початку виставки — у березні 2014 року.

14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення повернути “скіфське золото” Україні.

28 березня 2017 року суд отримав від російських окупантів апеляцію на це рішення суду. “Скіфське золото”, допоки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

У липні 2019 року Апеляційний суд Амстердама відклав ухвалення остаточного рішення у цій справі.

Читайте також:
З України хотіли вивезти золоті прикраси часів Скіфської доби, – СБУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".