Види фільтрів для бойлера, і як вибрати фільтр для будинку ℗

 

Внаслідок постійних перебоїв із гарячою водою та профілактичними відключеннями сьогодні мало хто покладається на комунальників. Все більше людей встановлюють у будинках та квартирах бойлери, щоб завжди мати доступ до гарячої води. Однак вода, яка надходить до бойлера із центральної системи водопостачання, має велику кількість домішок та доволі агресивний хімічний склад. Внаслідок цього вона здатна пошкодити зсередини побутові пристрої. Саме тому потрібно знати, який фільтр для бойлера найкраще підійде. 

Навіщо потрібне очищення води для бойлера

Чому взагалі варто фільтрувати воду, яка по своїй суті не є питною? Перш за все, необхідність використання фільтру для бойлера пов’язана із якісним складом води із міської системи водопостачання. У ході нагрівання з води виходять солі жорсткості, представлені сполуками кальцію та магнію. Лише за декілька циклів використання бойлеру на внутрішніх деталях пристрою утвориться товстий шар накипу, що гарантовано відобразиться на ефективності функціонування пристрою та його теплопровідності. Поступово внаслідок шару накипу буде збільшуватись і період нагрівання води, а це, в свою чергу, призведе до підвищених навантажень на пристрій та збільшених витрат енергоносіїв. 

Різновиди фільтрів для води

Перш за все, елементи очищення води діляться на групи відповідно до ступеня та способу фільтрації.

Градація виглядає наступним чином:

  1. Фільтри глибокого очищення. У комплексних системах очистки завжди встановлюються в якості першого етапу фільтрації. Покликані затримувати великі нерозчинні частинки, серед яких бруд, пісок, іржа. Такий фільтр потрібно з певною періодичністю ретельно очищати. 
  2. Фільтри тонкої очистки. Головним завданням таких елементів очищення є видалення з води шкідливих домішок у вигляді хлору, солей тощо. Можуть бути тканинними та мінеральними. Виявити, що даний різновид фільтру потребує заміни, доволі просто – в певний момент він змінить колір на темний. 
  3. Фільтри, спрямовані на біологічне очищення. Схожі на елементи фільтрації для тонкої очистки, однак мають набагато ширший функціонал. За допомогою них з води видаляються солі заліза та важких металів, мікроорганізми, а також відбувається позбавлення від неприємних запахів. 

У свою чергу, фільтри для бойлера відповідно до способу очищення діляться на такі категорії.

Магнітний фільтр

Така система очищення вирізняється з-поміж інших ефективністю у позбавленні води від надмірної жорсткості та захисті внутрішніх деталей від накипу. Принцип роботи базується на властивості магнітів притягувати солі металів, до яких безпосередньо відносяться сполуки калію та магнію. У магнітному полі відбувається процес заміщення позитивних іонів негативними. За рахунок цього металічні молекули втрачають здатність кристалізуватись та утворювати накип. Важливою умовою для того, щоб отримати максимальну користь від встановлення магнітного фільтра є відсутність будь-яких інших систем фільтрації між ним та бойлером. 

Поліфосфатний фільтр

Являє собою пластикову колбу, у якій знаходяться сіль – поліфосфат. Під дією потоку води вона розчиняється у ній та утворює захисну плівку, яка запобігає осіданню накипу на внутрішніх елементах конструкції. Потрапляючи на плівку, кальційні та магнієві солі переходять у структуру, яка не може стати накипом.
Вирізняють два види поліфосфатного фільтра. У одних потрібно час від часу додавати нову сіль, а в інших – просто змінювати картриджі. Однією з особливостей даної системи очистки є вигідна ціна. 

Фільтр з іонообмінною смолою

Смола для обміну іонами має вигляд невеличких кульок, виготовлених з полімерів. Вона вкриває собою увесь внутрішній простір фільтру. Коли вода із домішками контактує зі смолою, вона заміщує у сполуках іони одних речовин іонами менш агресивних хімічних речовин. Внаслідок цього накип також не утворюється.

Що потрібно зробити перед встановленням фільтру для бойлера

Якщо пристрій для нагрівання води довгий час працював без встановленої системи фільтрації, то стан труб у такому випадку стає очевидним. Внаслідок цього потрібно промити всю систему за допомогою спеціальних засобів. 

Такі засоби зазвичай продаються у комплекті із системою промивання, яка під’єднується до пристрою, який відповідає за теплообмін. Після цього рідина нагрівається до потрібної температури і усі забруднення розчиняються. Коли процедура завершується, потрібно злити реагент і промити систему за допомогою води від його залишків. 

Користуючись цими порадами, можна з легкістю підібрати оптимальний варіант фільтру для бойлера. Головне – одразу визначитись, який з різновидів підійде вам найкраще.

Матеріал публікується на правах реклами ℗

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна