В Україні створили мапу екологічних проблем Донбасу

 

В Україні запустили нову карту “Схід Ekomap”, що інформує про актуальний стан навколишнього середовища Донецької та Луганської областей.

Про це в понеділок, 20 вересня, інформує пресслужба ГО “Криголам”.

“Проєкт є не тільки інформаційним, а й комунікаційним, адже кожна людина зможе повідомити про проблему у своїй місцевості, додавши відповідну точку на мапі. Це допоможе визначити горизонт екологічних проблем Донбасу, щоб почати їх виправляти”, – йдеться в повідомленні.

Екологічна катастрофа на Донбасі триває вже давно, однак саме з початком бойових дій у 2014 році вона досягла свого піку.

“Війна завдає шкоди ґрунтам регіону, його водним системам, а також дикій природі. Найбільшою небезпекою є неконтрольоване затоплення шахт, що призводить до забруднення води, просідання ґрунтів, а також отруєння повітря. Лісові пожежі та незаконна вирубка дерев призвели до втрати лісових масивів та смуг вітрозахисту, мали серйозний вплив на природні заповідники та порушили рівновагу екосистем”, – зазначили в проєкті.

Наголошується, що військові дії також загострили питання поводження з відходами, особливо в містах вздовж лінії зіткнення.

Як відомо, через збройний конфлікт порушилась система моніторингу навколишнього середовища і обмежився доступ до екологічної інформації регіону.

“Перший крок до розв’язання проблеми – розуміння її масштабності. Проєкт “Схід Ekomap” прагне розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. Місцеве населення зможе активно до цього долучатись і позначати точки проблем (сміттєві звалища, вирубка лісів, просідання ґрунту та інші) у своєму регіоні”, – розповіли засновники громадської організації “Криголам”.

Якщо громадяни помічають сміттєзвалище біля свого будинку, незаконну вирубку сусіднього лісу, тліючий терикон або турбуються питанням якості питної води, то зможете посприяти розв’язанню цієї проблеми.

“Для цього потрібно натиснути на жовтий плюсик на мапі, вибрати одну з 10-ти категорій проблеми, додати опис проблеми, а також поставити її розташування на мапі. Сюди ж можна додати фото, відео чи статті. На мапі є перелічений список проблем, натиснувши на які можна переглянути відеоролик-пояснювач, розроблений разом з експертами. А також дізнатись детальніше про методи та інструменти необхідні для розв’язання конкретної проблеми, які запропонували науковці”, – повідомили екоактивісти.

Місцеві екологічні неурядові організації працюють як модератори сайту, які перевірятимуть майбутні дані. Крім того, разом із точкою можна додати своє бачення розв’язання проблеми. Всі нанесені дані допоможуть окреслити всю масштабність питання, а екологічні громадські організації зможуть використати їх у своїй діяльності.

Проєкт розроблений громадською організацією “Криголам” за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

Читайте також:
У ТКГ створили підгрупу з екологічного моніторингу підтоплення шахт на лінії розмежування

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".