“Українська бронетехніка” першою представила авто, яким можуть замінити УАЗи в ЗСУ

 

Компанія “Українська бронетехніка” першою представила автомобіль, яким можуть замінити УАЗи в українському війську.
Машина на базі серійного шасі Toyota Hilux доопрацьована під технічне завдання і адаптована до використання українськими армійцями.

Про це повідомив генеральний директор “Української бронетехніки” Владислав Бельбас, передає “Мілітарний”.

Зазначається, що зразок створений з урахуванням досвіду країн Східної Європи, що проводять заміну УАЗів. Взято до уваги побажання військових, що безпосередньо експлуатують техніку в зоні проведення ООС.

Машина під шифром “Сайгак” розроблена в партнерстві з чеською компанією Glomex, яка вже постачає машини Збройним силам Польщі, Збройним силам і поліції Чехії та нещодавно додала до свого активу перемогу в тендерах на постачання автомобілів для Словаччини та місії ООН в Македонії.

“За умовами конкурсу, до 1 вересня ми маємо надати Міністерству оборони України дослідний зразок і провести заводські випробування. Проблема в тому, що методик та програм для проведення заводських випробувань в нас немає – Міноборони їх досі не надали. Проте ми готові виходити на державні випробування, адже наш «Сайгак» відповідає стандартам НАТО”, – коментує генеральний директор “Української бронетехніки” Владислав Бельбас.

Зазначається також, що автомобіль створений в рекордний термін в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством оборони України, та мав бути презентований до 1 вересня 2021 року.

Нагадаємо, що в березні 2021 року Міноборони оголосило конкурс на створення легкого автомобіля.
Наразі основну групу армійських автомобілів, що використовуються у видах і окремих родах військ ЗСУ, складають УАЗи різних модифікацій, що вже морально і фізично застаріли.
А модернізація і випуск нових моделей і модифікацій цих автомобілів та запасних частин до них здійснюються підприємствами держави-агресора Російської Федерації. Тому прийнято принципове рішення про поступове виведення їх з експлуатації.
Першими такі автомобілі отримають підрозділи та військові частини Сухопутних військ української армії, які виконують завдання у районі проведення ООС на території Донецької та Луганської областей.

Читайте також:
Єгерська бригада отримала американські позашляховики “Хамві”


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна