Найбільша довіра українців – до Збройних сил

 

Серед державних та суспільних інституцій українці найбільше довіряють Збройним силам, волонтерським організаціям та церкві, а найбільше не довіряють – ЗМІ Росії, українським чиновникам, парламенту та судам.

Про це свідчать результати дослідження “Довіра до інститутів суспільства та політиків, електоральні орієнтації громадян України (липень 2021 р.)”, проведеного Центром Разумкова і оприлюдненого у вівторок, 10 серпня.

“Серед державних та суспільних інститутів найчастіше довіра висловлюється до Збройних сил України (їм довіряють 68% опитаних), волонтерських організацій (64%), церкви (63,5%), Державної служби з надзвичайних ситуацій (61%), голови міста (селища, села), в якому проживає респондент (57%), Державної прикордонної служби (55%), Національної гвардії (54%), добровольчих батальйонів (53,5%), ради міста (селища, села), в якому проживає респондент (51%)», – йдеться у повідомленні.

Недовіра найчастіше висловлюється ЗМІ Росії (не довіряють їм 79% опитаних), державному апарату (чиновникам) (76%), Верховній Раді (75%), судам (судовій системі загалом) (74%), уряду України (72%), політичним партіям (72%), прокуратурі (71%), комерційним банкам (71%), Національному антикорупційному бюро (70%), Національному агентству з питань запобігання корупції (70%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (69%), Вищому антикорупційному суду (68%), Державній податковій службі (65%), Державній митній службі (65%), місцевим судам (65%), Конституційному Суду (63%), Верховному Суду (63%), Національному банку (60%), Президенту України (58%), профспілкам (55%), Національній поліції (53%), Раді національної безпеки та оборони (51%), Службі безпеки України (50%).

До всіх політиків та державних посадовців, чиє прізвище було представлене в опитувальнику, респонденти висловлюють недовіру частіше, ніж довіру.

Дещо частіше порівняно з іншими довіра висловлюється Президенту Володимиру Зеленському (йому довіряють 33% опитаних, однак не довіряють 61%) і Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову (відповідно 32% і 49%).

Найчастіше респонденти висловлюють недовіру народному депутату із фракції ОПЗЖ Віктору Медведчуку (78%, тоді як довіряють йому 12%), п’ятому президенту, лідеру партії «Європейська солідарність» Петру Порошенку (відповідно 75,5% і 18%), співголові депутатської фракції ОПЗЖ у Верховній Раді Вадиму Рабіновичу (відповідно 74% і 14%), ексміністру внутрішніх справ Арсену Авакову (відповідно 73% і 15%), співголові фракції ОПЗЖ Юрію Бойку (відповідно 73% і 18%), лідеру «Батьківщини» Юлії Тимошенко (відповідно 72% і 20%),

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня по 4 серпня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2019 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте також:
Українці найбільше довіряють Збройним силам України, – соціологія


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна