Заяви Зеленського щодо мешканців ОРДЛО: чому президент посилив риторику

 

Дмитро Снєгирьов
громадський активіст, експерт, голова ГІ “Права справа”, переселенець із Луганщини

В інтерв’ю телеканалу “Дом” президент України Зеленський заявив, що Донбас та Крим ніколи не будуть російськими територіями. При цьому він підкреслив, що саме тому ті, хто зараз проживає на окупованих територіях і вважають себе росіянами, мають виїхати до Росії.

“Ще раз: батьківщина чи гість. Я вважаю, якщо ти живеш на території окупованого Донбасу та, якщо ти вважаєш, що “Наша справа права – нам в РФ, ми росіяни”. Велика помилка залишатися жити на Донбасі. В ім’я своїх дітей та онуків вже потрібно їхати шукати собі місце в РФ. Без України на цій території цивілізації не буде”, – заявив Зеленський.

Крім того, президент висловив упевненість, що більшість українців, які сьогодні знаходяться в окупації, за Україну і чекають, коли їх земля буде звільнена від агресора.

Риторика Зеленського кардинально змінилася. І на те є причини.

План “подивитися Путіну” в очі і швидко врегулювати конфлікт, що обіцяв Зеленський, будучи кандидатом в президенти, виявився помилковим. Він передбачувано провалився.

Зеленський зрозумів, що швидкого врегулювання ситуації на Донбасі не буде. Більш того, Москва продавлює свій план “врегулювання” – втиснути т.зв. “Л/ДНР” як автономії, контрольовані Росією, в тіло України, запустивши процес федералізації і перешкоджаючи європейській та євроатлантичній інтеграції нашої країни. Міжнародні “партнери” – Німеччина і Франція – також на нас тиснуть, примушуючи виконувати політичну частину Мінських угод до безпекової.

З огляду на це, а також внутрішній фактор, Зеленський розуміє, що реалізація так званої “формули Штайнмаєра” може привести до масових вуличних протестів. А тому змушений змінити риторику.

На мою думку, заяви, які прозвучали в інтерв’ю телеканалу “Дом” – це фактично сигнал, в першу чергу, європейським партнерам.

Ви від нас вимагаєте безконтрольного проведення виборів на окупованих територіях, близько мільйона жителів яких зараз є власниками російських паспортів? Що ж, ми змушені робити певні кроки щодо захисту національної самоідентифікації.

Цим і продиктовані контраверсійні заяви президента Зеленського.

Він розуміє, що проведення виборів в ОРДЛО на тих умовах, які диктує нам Москва (і які підтримують Німеччина з Францією), неможливі.

Вони небезпечні для української державності. Це фактичне руйнування України як держави. Зеленський змушений рахуватися з цим фактором і можливим падінням своїх рейтингів. І змінювати кардинально риторику.

При цьому не зовсім зрозумілий посил для українців, які проживають в ОРДЛО.

З одного боку, Зеленський закликає власників російських паспортів виїжджати в РФ. З іншого, замість того, щоб дати сигнал решті, що Україна готова їх прийняти, забезпечити роботою і житлом, усіма умовами, якщо вони ідентифікують себе як українці і будуть прагнути проживати на вільних територіях, Зеленський закликає їх залишатися в окупації — фактично в ролі заручників.

Читайте також:
Зеленський радить мешканцям ОРДЛО, які “відчувають” себе росіянами, покинути Донбас. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]