Журнал наукового інституту в США назвав Одесу “російським” містом. Потім вибачився й передрукував наклад

 

У літньому випуску журналу Інституту Гаррімана – впливового американського наукового та дослідницького центру – українське місто Одеса було презентоване як російське. Сам випуск присвячений Росії.

Згодом директор Інституту Гаррімана Александр Кулі назвав ситуацію з появою у журналі статі з такою назвою та змістом “редакторською помилкою”, передає “Голос Америки”.

Інститут Гаррімана вивчає міжнародні відносини і є частиною Колумбійського університету. Кожні три місяці інститут видає журнал, який отримують практично усі дипломатичні місії, представництва при ООН а також випускники інституту, серед яких багато дипломатів та дослідників.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця каже, не очікував, що у такому поважному журналі Одесу назвуть російським містом. Авторка статті – професорка Падма Десаї – сама родом з Індії.

Аби показати неприпустимість ситуації, яка склалася, Кислиця наводить свою інтерпретацію матеріалу.

“Знаючи про мій глибокий інтерес до Великої Британії, я був запрошений до чудового портового міста Сурат, я негайно прийняв запрошення оскільки воно відкривало можливості для глибокого пізнання Британії. Впевнений, пані Падма – уродженка міста Сурат – була би дуже здивована, прочитавши в журналі подібні слова. Проте, якщо ви поміняйте місто Сурат на Одесу, а Великобританію – на Росію, ви отримаєте майже точну цитату її статі”, – пояснює дипломат.

Побачивши статтю, Кислиця одразу написав офіційне звернення президенту Колумбійського університету, відзначаючи, що зміст статті шокує, і в ситуації, в якій Україна перебуває зараз, може бути розцінений, як замах на суверенітет держави.

Каже, проблема в тому, що Росія не жалкує грошей та ресурсів на те, щоб проникнути у провідні академічні та дослідницькі установи Сполучених Штатів та інших країн світу.

“Москва робить це для того, щоб насаджувати свій наратив і шукати наукове підґрунтя для підтримки тези про те, що Україна і Росія – це єдина країна та “народ”. Тому ми не можемо ставитися легковажно до таких випадків”, – пояснює він свою позицію.

Вже відповідаючи на журналістський запит, директор Інституту Гаррімана Александр Кулі назвав ситуацію з появою у журналі статі з такою назвою та змістом “редакторською помилкою”.

За його словами, текст – це уривок більшого матеріалу 2Відкриваючи Росію”, в якому розповідь авторки про українське місто є інтермедією до особистої історії вивчення російської мови, культури, радянської економіки, а також її подорожей до СРСР в 1964 р.

“Інститут Гаррімана не мав наміру робити будь-які натяки на те, що Одеса може бути чимось іншим, аніж українським містом, яке в 1960-хх було частиною Української Радянської Соціалістичної Республіки”, – запевнив він.

Кулі також вибачився за ситуацію та повідомив, що Інститут вже відкоригував статтю у цифровій версії журналу на сайті, а також передрукував наклад літнього випуску. Оновлений номер наступного тижня буде розіслано підписникам. У статті виправлено не лише заголовок, а й текст.

Тепер у матеріалі чітко зазначається, що мова йде не про “російське місто Одесу”, а про Радянській Союз.

Незважаючи на те, що сам журнал не містить критики по відношенню до Росії, Кислиця переконаний, що подібні проекти важливі.

“Без глибоких досліджень, навряд, ми будемо мати в Державному департаменті США або при Організації Об’єднаних Націй співрозмовників, які будуть чітко розуміти, що таке Російська Федерація. Тому дуже важливо, щоб такі центри наукової та економічної думки давали правдиву, вижену, а також історично та географічно коректну інформацію”, – переконаний він.

Кулі також додав, що Інститут Гаррімана планує провести окремий захід, присвячений українській Одесі, важливості її історії та культури за участі український дипломатів.

Читайте також:
Колишній кремлівський політтехнолог Гельман відкриває артпростір в Одесі


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна