Головнокомандувач ЗСУ Залужний назвав пріоритетні завдання реформування армії

 

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний вважає реформування армії відповідно до принципів і стандартів НАТО та соціальний захист військовослужбовців пріоритетними завданнями ЗСУ на найближчу перспективу.

Про це в суботу, 31 липня, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.

Сьогодні Залужний представив керівному складу ЗСУ новопризначених заступника Головнокомандувача Збройних сил України генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка, начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-майора Сергія Шапталу та командувачку Медичних сил Збройних сил України полковника медичної служби Тетяну Остащенко.

Під час заходу Головнокомандувач також окреслив пріоритетні завдання розвитку ЗСУ на найближчу перспективу.

“Загальний курс на реформування Збройних сил України відповідно до принципів і стандартів НАТО залишається незворотним. І ключове тут – принципи. Зміни мають відбутися перш за все у світогляді і ставленні до людей. Я б хотів, щоб ви повернулися обличчям до людей, до своїх підлеглих. Моє ставлення до людей не змінювалося протягом всієї моєї служби”, – наголосив Залужний.

Він також зазначив щодо пріоритетності соціального захисту військовослужбовців і членів їхніх сімей, важливості продовження реформи грошового і кадрового забезпечення.

Читайте також:
Голова Чернігівської ОДА Коваленко йде у відставку слідом за чоловіком Хомчаком

Крім цього, в контексті реалізації оборонної реформи, Головнокомандувачем було доведено до керівного складу ЗС України такі завдання: продовження трансформації системи об’єднаного керівництва силами оборони та військового управління ЗС України, у тому числі шляхом розмежування повноважень; набуття органами військового управління повних оперативних спроможностей у нових організаційних структурах (J, G, A, N, S); розробка та впровадження в усіх сферах діяльності ЗС України стандартів та процедур, прийнятих у державах-членах НАТО; забезпечення безпосередньої участі країн-партнерів НАТО у заходах оперативної підготовки штабів стратегічного та оперативного рівнів, у тому числі із залученням до практичних дій у ході їхнього проведення; підвищення рівня професійної підготовки особового складу; забезпечення вивчення військовослужбовцями англійської мови; розвиток сержантського корпусу.

Читайте також:
“Кожен солдат для мене – особистість”. Принципи нового головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного

“Головними завданнями Збройних сил України в умовах відсічі і стримування російської збройної агресії залишаються утримання військових частин на належних рівнях бойової готовності, укомплектування професійним та вмотивованим особовим складом, переоснащення сучасним озброєнням та військовою технікою, уточнення основних документів оборонного планування, а також доктринальних документів застосування військ”, – наголосив генерал-майор.

Також важливо в рамках забезпечення всеохоплюючої оборони розвивати систему територіальної оборони та рух опору. Залужний зазначив, що для реалізації цілей буде докладено всіх зусиль, щоб налагодити ефективну взаємодію з Міністерством оборони України в інтересах розвитку ЗСУ.

“Увесь комплекс заходів, які були сплановані раніше, має бути виконаний. Зокрема, проведення на належному рівні військового параду з нагоди тридцятої річниці Незалежності України та стратегічних командно-штабних навчань “Об’єднані зусилля-2021”, – додав він.

Читайте також:
У Наєва готуються до масштабних навчань “Об’єднані зусилля”: що відомо про маневри

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна