Церкви, некрополь і скіфське городище: росіяни в окупованому Криму знищили сотні тисяч артефактів

 

У процесі будівництва траси “Таврида” в окупованому Криму Російська Федерація знищила сотні тисяч артефактів, які не підлягають відновленню.

Про це у вівторок, 27 липня, на презентації тематичного огляду “Крим без правил: окупована власність” повідомила юристка Регіонального центру прав людини Дарина Підгорна, передає “Укрінформ”.

“Під час будівництва цієї траси було розрито безліч старовинних археологічних пам’яток, зокрема некрополь “Кирк Азизлер”, скіфське городище “Кермен-Бурун” і багато інших. Під час всіх цих розкопок, які здійснювалися під протекторатом міністерства культури РФ, Російської академії наук та “Ермітажу”, було викопано досить багато артефактів. Ми вважаємо, що їх більше тисячі вони були або знищені, або вивезені з території Криму”, – зазначила Підгорна.

За її словами, під час розкопок були зруйновані всі ці пам’ятки,  і “вони більше не підлягають відновленню, вони більше не можуть вважатися пам’ятками, оскільки покриті асфальтом, по них проходить траса “Таврида”.

За її даними, також багато порушень зафіксовано при будівництві військових об’єктів у Криму, “які є першочерговими для Російської Федерації”.

“Наприклад, були зруйновані церкви, які розташовані на території або поблизу військових баз, знищені археологічні знахідки, які датуються часом Візантійської та Османської імперій“, – повідомила юристка.

За її даними, представники Російської академії наук заявили, що на території Херсонеса Таврійського їм належить “викопати не 100 квадратних метрів, а 30 тисяч квадратних метрів, що говорить про масштаби будівництва, яке готується і вже відбувається там”.

Як зазначила Підгорна, всі незаконні археологічні розкопки проводяться в основному під егідою і контролем Російської академії наук, а також “Ермітажу”.

“Досить багато представників цих структур безпосередньо приїжджають на територію Криму і проводять незаконні археологічні розкопки, руйнують ті знахідки, які вони знаходять, або вивозять їх за межі півострова і презентують як частину російської культури і частину російського надбання”, – наголосила експертка.

Читайте також:
В Україні відкрито 10 кримінальних проваджень за фактами знищення окупантами екології Криму

У Старому Криму під час будівельних робіт відкопали стародавнє мусульманське кладовище


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна