Набув чинності закон про корінні народи України, який дуже дратує державу-агресора

 

У п’ятницю, 23 липня, набув чинності Закон “Про корінні народи України”.

Цього дня його опубліковано в газеті “Голос України”.

Метою закону є визначення правового статусу корінних народів України та встановлення їх правових гарантій на повне володіння всіма правами людини й основоположними свободами, які встановлені нормами міжнародного права, передбачені в Конституції та законах України.

Згідно із законом, поняття “корінний народ України” визначається як “автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України”.

Відповідно до цього визначення, законом пропонується встановити, що “корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки“.

Згідно з положеннями законодавчого акта, корінні народи України та їх представники мають право, колективно та індивідуально, на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами, визначеними у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Загальній декларації прав людини, Декларації ООН про права корінних народів та в міжнародних договорах, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою, а також передбаченими у Конституції та законах України.

Також законом визначаються гарантії щодо правового захисту від будь-яких дій, спрямованих на позбавлення ознак етнічної приналежності та цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей; виселення або примусове переміщення із місць компактного проживання в будь-якій формі; примусову асиміляцію або примусову інтеграцію в будь-якій формі; заохочення або розпалювання расової, етнічної чи релігійної ненависті, направленої проти корінних народів України.

Законом гарантовано культурні, освітні, мовні та інформаційні права корінних народів України, права корінних народів України на сталий розвиток.

Документ також передбачає визначення правового статусу представницьких органів корінних народів України, їх ресурсного забезпечення, питання міжнародного представництва.

Закон набуває чинності з дня його опублікування, але частина 3 статті 7, якою визначено право корінних народів на спрямування частини доходів від користування природними ресурсами на потреби корінних народів України, набуває чинності після повернення тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя під загальну юрисдикцію України.

Читайте також:
“Нове насіння розбрату посіяне”: Путін знову біситься через закон про корінні народи України


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна