3-й полк готується до навчань Silver Saber-2021, де має пройти оцінювання НАТО першого рівня

 

3-й окремий полк імені князя Святослава Хороброго готується до бтонаціональних навчань “Silver Saber-21″, під час яких військові мають пройти оцінювання НАТО першого рівня NEL-1.

Відео з кадрами підготовки поширила пресслужба військової частини у середу, 2 червня.

Як відомо, щоби вступити в Сили реагування НАТО, українські військовослужбовці мають пройти оцінювання НАТО першого рівня NEL-1. Це – складова перевірки та зворотнього зв`язку концепції оперативних можливостей Альянсу.

За правилами НАТО, кандидатів у Сили реагування оцінюють саме під час міжнародних заходів підготовки. Задля цього влітку 2021-го в Україні відбудуться багатонаціональні навчання “Silver Saber – 21”.

Ці міжнародні маневри є першим із двох етапів оцінювання підрозділу ССО України представниками НАТО. За умови вдалого складання іспитів міжнародним партнерам, іще одна частина українських SOF стане до бойового чергування у складі Сил реагування НАТО у 2022 році.

Як повідомив в інтерв’ю “Новинарні” командувач ССО генарал-майор Григорій Галаган у квітні 2021 року, саме тактична група 3-го полку готується до оцінювання НАТО.
Він також наголосив, що всі військові частини ССО по черзі будуть залучатися до Сил реагування НАТО, а графік чергувань вже розписаний до 2025 року.

Читайте також:
Україна задекларувала до Сил реагування НАТО в 2021 році групу спецпризначення та Іл-76, – Таран

Як інформувала “Новинарня“, 24 червня 2019 року вперше в історії підрозділ з країни – не члена НАТО пройшов сертифікацію як підрозділ ССО (SOF) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО. Цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, що проходив відповідні іспити у Литві від західних колег.

Підрозділ проходив відповідні іспити у Литві.

Додамо, що NRF були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізації мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 року у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда. СШР перебувають у постійній бойовій готовності.

Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.

Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада.

Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry).

Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп.

Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

Читайте також:
У 2021 році катери Island залучатимуть до операцій НАТО, – Міноборони

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна