Україна зареєструвала вакцину AstraZeneca, виготовлену в ЄС

 

31 травня Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину від коронавірусу AstraZeneca європейського виробництва для екстреного застосування.

Як повідомили у відомстві у вівторок, 1 червня, вакцина виробляється в Італії і має торгову назву AstraZeneca.

Її схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, ЄС, Індія і Канада.

До кінця тижня в межах глобальної ініціативи COVAX в Україну прибуде 705 600 доз цього препарату. Вона буде призначена для проведення вакцинації другою дозою тих, у кого вже пройшов інтервал 12 тижнів після першого щеплення.

Щеплення отримають медики і працівники установ охорони здоров’я, учасники Операції об’єднаних сил на сході України, соціальні працівники, священнослужителі, співробітники МВС, СБУ, люди у віці 65+. Також другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувалися залишковими дозами або громадські діячі.

Як писала “Новинарня“, вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого 2021 року.
Напередодні з Індії були доставлені 500 тисяч доз вакцини Covishield, розробленої Oxford/AstraZeneca та виробленої на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки).
У квітні також почали робити щеплення вакциною AstraZeneca, виготовленою в Південній Кореї.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними. Вакцинація проводиться двома дозами. Другу дозу вакцини AstraZeneca пацієнти мають отримати через 12 тижнів після першої.

Вакцинація відбувається в п’ять етапів. До “груп ризику”, які потребують вакцинації на першому етапі, в Україні віднесли лікарів (насамперед медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19), мешканців та персонал будинків для людей похилого віку, а також військових на фронті.
Із 19 березня в МОЗ оголосили другий етап вакцинації – для медичних працівників, що не входять до першого етапу, людей віком понад 80 років і соціальних працівників.

25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac. Щеплення нею почалося 13 квітня.

6 квітня стало відомо про рамковий договір України на поставку 10 млн доз вакцини Pfizer.
Також американська вакцина постачається нам у рамках ініціативи ВООЗ COVAX для бідних країн.
Оскільки цей препарат вимагає зберігання при температурі -70 градусів, USAID надає Україні холодильники цього.

Наприкінці травня з регіонів повідомляють про нестачу вакцин AstraZeneca для повторних щеплень.

28 травня загальна кількість щеплених від “ковіду” людей в Україні перевищила 1 мільйон.

Читайте також:
У Львові відкриють перший в Україні центр вакцинації населення

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна