Окупанти в Криму кажуть, що їм не треба від України ні води, ні електрики. Але погрожують, що материк “відповість”

 

Спікер підконтрольного Кремлю парламенту Криму Володимир Константинов заявив, що півострів не потребує поставок води і електроенергії з материкової частини України. Також він пригрозив, що “Україну буде притягнуто до відповідальності” за “водну й енергоблокаду”.

Про це Константинов заявив на засіданні контрольованого Росією кримського парламенту в середу, 31 березня.

“Нам від України не потрібно ні відновлення електроенергії, ні води. Ми змусимо Україну відповісти за її злочинні дії проти Криму. Агресія України проти Криму здійснюється зараз і не припиняється з 2014 року. Як акт агресії ми розглядаємо припинення постачання води на півострів, організацію енергоблокади, підрив ЛЕП, блокаду поставок споживчих товарів, залізниці та автомобільної дороги. Всі ці дії ми кваліфікуємо як колосальні збитки, завдані нашій республіці, від чого постраждали наші громадяни”, – цитує Константинова видання “Крим.Реалії”.

Раніше повідомлялося, що підконтрольна Кремлю влада Криму готується подати проти України позов “через шкоду, заподіяну півострову водною блокадою” після перекриття Північно-Кримського каналу.

Реагуючи на цю інформацію, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив:
“Бандити не повинні залишатися довго безкарними… Інакше у них зовсім «дах» їде. Російські окупанти та їхні прислужники, які захопили й утримують силою наш дім, нашу землю, наше майно, переслідують кримськотатарський народ і етнічних українців, тепер захотіли від нас «грошей, води та електроенергії».

Як інформувала “Новинарня“, перший заступник голови підконтрольного Кремлю парламенту Криму Юхим Фікс заявив, що позовні вимоги щодо “водної блокади” півострова будуть висунуті трьом громадянам України, які, як вважає російська влада Криму, ухвалювали рішення про перекриття Північно-Кримського каналу – це Андрій Сенченко, який на той момент був т.в.о. заступника голови адміністрації президента України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і депутат Верховної Ради України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Читайте також:
Гіркін запропонував відбуксирувати в Чорне море айсберг, аби напоїти водою Крим

Дослідники показали з космосу, як обміліли водосховища Криму протягом року

Нагадаємо, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією у 2014 році поставку води на півострів було припинено.

Запаси води в Криму тепер поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. Згідно з заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020-2021 роках ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима 2020 року призвели до посухи. З кінця серпня на півострові частково запровадили графіки й обмеження подачі води.

1 березня 2021 року окупаційна влада в Криму закликала курортні міста економити воду для туристів.

18 березня було оголошено про запуск Бештерек-Зуйського водоводу, який постачатиме воду жителям Сімферополя –  22 тис. кубометрів на добу.

Президент РФ Володимир Путін ще у 2020 році висловлював думку, що запаси прісної води є під Азовським морем, у прилеглих до Криму акваторіях.
Однак науковці висловили думку, що гіпотетичних запасів води під Азовом недостатньо для постачання Криму. Ці джерела геологи знаходили ще за радянських часів, за п’ять кілометрів від берега, але запаси були незначні – “вистачило б лише на кілька людей”.

Читайте також:
За два місяці в окупованому Криму пересохли п’ять річок, – російські гідрометеорологи

Окупанти в Криму хочуть використовувати водоспади для постачання водою ялтинців

“Води достатньо”: Путін не бачить проблем із водопостачанням окупованого Криму

“Жодної води в Крим”: Україна добудує дамбу на 107-му кілометрі Північно-Кримського каналу

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна