СПЕЦТЕМА:
COVID-19 covid-19
Діагностовані випадки:
2250061 +717
Летальні випадки:
52891 +15
Одужали:
2185339 +459
Дані МОЗ України. Проведено ПЛР-тестів: 11321947 (+20673). Оновлено: 08:31 28.07.2021

Зеленський нагородив понад сотню жінок

 

Президент Володимир Зеленський надав державні нагороди та звання понад сотні визначних українкок.

Як повідомила пресслужба Банкової, глава держави підписав указ про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня.

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю 109 українок були відзначені державними нагородами, зокрема орденами “За заслуги” II та III ступенів, орденами княгині Ольги I, II та III ступенів, медалями “За військову службу Україні”, “За бездоганну службу” III ступеня, “Захиснику Вітчизни”, “За врятоване життя”, “За працю і звитягу”.

Серед нагороджених – старший тренер національної збірної України з художньої гімнастики Ірина Дерюгіна, біатлоністки Валентина і Віта Семеренко, Юлія Джима, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, чемпіонка Європи 2020 року з велосипедного спорту Олена Старікова, чемпіонка Європи 2020 року з вільної боротьби Юлія Ткач, інші спортсменки, лікарі, військові, діячі культури, науки та ін.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №92/2021

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

ДЕРЮГІНУ Ірину Іванівну — старшого тренера штатної команди національної збірної команди України з гімнастики художньої, першого віце-президента Української федерації гімнастики, м.Київ

СЕМЕРЕНКО Валентину Олександрівну — чемпіонку Європи 2020 року з біатлону

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

СЕМЕРЕНКО Віту Олександрівну — призерку чемпіонату Європи 2021 року з біатлону

Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

ЄЛЬСЬКУ Ганну Валентинівну — радника при дирекції Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України, академіка НАН України

ПІДГРУШНУ Олену Михайлівну — призерку чемпіонату світу 2021 року з біатлону

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ГРИНЧУК Галину Миколаївну — виконувача обов’язків генерального директора державної установи «Київський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

МЕРКУШИНУ Анастасію Олегівну — призерку чемпіонату світу 2021 року з біатлону

ПЕТРЕНКО Ірину Анатоліївну — призерку чемпіонату Європи 2021 року з біатлону

РАДКЕВИЧ Валентину Олександрівну — директора Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, академіка НАПН України

СТАРІКОВУ Олену Вікторівну — чемпіонку Європи 2020 року з велосипедного спорту

ТКАЧ Юлію Анатоліївну — чемпіонку Європи 2020 року з боротьби вільної

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

БРЕУС Наталю Леонідівну — члена громадської організації «Центр допомоги учасникам бойових дій на Сході України», м.Херсон

ВОЛІК Валентину Олексіївну — заступника керівника апарату Харківської обласної державної адміністрації – начальника управління

ГАРКУШУ Катерину Василівну — бункерувальника дробильної фабрики акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область

ДЖІМУ Юлію Валентинівну — призерку чемпіонату світу 2021 року з біатлону

ЖДАНЕНКО Олену Іванівну — заступника керівника Секретаріату Комітету з Державних премій в галузі науки і техніки

КИРИЧЕНКО Оксану В’ячеславівну — завідувача кафедри Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України

КОТВІЦЬКУ Аллу Анатоліївну — ректора Національного фармацевтичного університету, м.Харків

ЛАКТІОНОВУ Тетяну Юріївну — начальника управління Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації

ЛИСИЧКІНУ Ірину Олексіївну — завідувача кафедри Національної академії Національної гвардії України

ЛУГОВУ Ларису Анатоліївну — директора комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна бібліотека для дітей»

ОЛЯНДЕР Луїзу Костянтинівну — професора, завідувача кафедри Волинського національного університету імені Лесі Українки

ПЕЩЕРІНУ Тетяну Вікторівну — заступника директора Національного центру «Мала академія наук України», м.Київ

САБЛІНУ Альбіну Олексіївну — головного консультанта Департаменту Офісу Президента України

СКАКУН Ольгу Миколаївну — начальника виробництва підприємства «Фірма Ласка» громадської організації «Асоціація підтримки вітчизняного товаровиробника», м.Кропивницький

ЯГУПОВУ Аліну Олександрівну — капітана штатної команди національної збірної команди України з баскетболу

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

АКІМОВУ Кароліну Павлівну — головного сержанта — командира відділення 131 окремого розвідувального батальйону оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України, сержанта

ВАСИЛЕНКО Наталію Миколаївну — старшого офіцера відділу Краматорського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, підполковника

ЄМЕЛЬЯНОВУ Анну Петрівну — начальника медичного пункту мотопіхотного батальйону 93 окремої мотопіхотної бригади оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України, капітана медичної служби

ЗАБРОДІНУ Людмилу Іванівну — старшого бойового медика роти механізованого батальйону 92 окремої механізованої бригади оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України, сержанта

КАЛЮЖНУ Пелагію Сергіївну — оператора відділення механізованого батальйону 54 окремої механізованої бригади оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України, старшого солдата

КУТОРІЙ Раїсу Михайлівну — командира взводу 57 окремої мотопіхотної бригади оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України, прапорщика

МІРКОВУ Ольгу Олегівну — старшого бойового медика роти 23 окремого мотопіхотного батальйону 56 окремої мотопіхотної бригади оперативного командування «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України, старшого солдата

САГАН Марину Володимирівну — розвідника-далекомірника відділення взводу 26 артилерійської бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України, солдата

ТУЄВУ Лілію Петрівну — старшу медичну сестру відділення Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Медичних сил Збройних Сил України, старшого сержанта

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

БОГУШ Ірину Ярославівну — начальника групи відділу прикордонної служби «Лужанка» Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, капітана

ВОРОБЕЙ Наталію Сергіївну — начальника відділу Департаменту Національної поліції України, майора поліції

ЛЕГКОСТУП Оксану Анатоліївну — начальника 56 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області, майора служби цивільного захисту

СИТЮК Олену Володимирівну — старшого диспетчера оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС у м.Києві, прапорщика служби цивільного захисту

Нагородити медаллю «Захиснику Вітчизни»

ОКОНЧУК Анну Миколаївну — старшого планшетиста — оператора відділення центру управління операціями штабу Оперативного командування Повітряних Сил Збройних Сил України, старшого солдата

Нагородити медаллю «За врятоване життя»

МАРОШАН Моніку Тиборівну — лікаря відділення комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БАЄВУ Діану Артемівну — чемпіонку Європи 2020 року з гімнастики художньої

БЛАШКО Дар’ю Сергіївну — призерку чемпіонату світу 2021 року з біатлону

БОДНАРЧУК Маріолу Павлівну — чемпіонку Європи 2020 року з гімнастики художньої

ВИСОЧАНСЬКУ Марію Олегівну — чемпіонку Європи 2020 року з гімнастики художньої

ВОЗНЯК Анастасію Романівну — чемпіонку Європи 2020 року з гімнастики художньої

ВОРОНОВУ Ніну Юріївну — завідувача частини Національного університету оборони України імені Івана Черняховського Міністерства оборони України

МАЦЕНКО Ольгу Олександрівну — начальника відділу управління Головного слідчого управління Національної поліції України

ЮЗЬВЯК Валерію Вадимівну — чемпіонку Європи 2020 року з гімнастики художньої

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

КАЛІНЧУК Оксані Василівні — художньому керівникові зразкового художнього колективу «Вокально-хорова студія «Диво калинове» Центру позашкільної роботи Святошинського району м.Києва

КУДЕЛІ Надії Павлівні — артистці, професорові кафедри факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

МІХІНІЙ Тетяні Володимирівні — артистці драми – провідному майстрові сцени державного підприємства «Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ДАВИДЕНКО Лілії Юріївні — солістці-вокалістці Одеської обласної філармонії

НЕФЕДОВІЙ Катерині Валеріївні — артистці-вокалістці тріо бандуристок Українського радіо акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», м.Київ

ШПОРЧУК Тетяні Петрівні — артистці Тернопільської обласної філармонії

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БУБОН Вікторії Дмитрівні — учительці гімназії «КОНСУЛ» № 86 Печерського району міста Києва

ДЕНИСЕНКО Світлані Миколаївні — учительці Бориспільського навчально-виховного комплексу «Гімназія «Перспектива» — загальноосвітня школа I–II ступенів», Київська область

ЄРМОЛЕНКО Аллі Олександрівні — учительці, директорові Сновської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 1 Сновської міської ради, Чернігівська область

ІВАНОЧКО Росині Василівні — учительці Української гімназії № 1 Івано-Франківської міської ради

КОНДРАШОВІЙ Надії Іванівні — учительці, директорові опорного закладу «Рудківська середня загальноосвітня школа I–III ступенів імені Володимира Жеребного Самбірського району Львівської області»

КОРДИШ Тамарі Георгіївні — учительці Острозької загальноосвітньої школи I–III ступенів № 1 Острозької міської ради, Рівненська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

КУЗЬМЕНКО Оксані Володимирівні — заступникові директора Юридичного інституту державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

МИСЬКІВ Лесі Ігорівні — професорові кафедри Київського міжнародного університету

САВІНІЙ Наталії Борисівні — проректорові Національного університету водного господарства та природокористування, м.Рівне

ТОПЧІЙ Оксані Василівні — доцентові кафедри Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ФАЛЬФУШИНСЬКІЙ Галині Іванівні — проректорові Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

КОНОНЕНКО Ользі Іванівні — виконавчому директорові Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест», художньому керівникові Міжнародного музичного конкурсу імені Миколи Лисенка, м.Київ

ТРЕТЬЯКОВІЙ Наталії Вікторівні — старшому викладачеві Харківської державної академії дизайну і мистецтв

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

НЕСВІТ Вікторії Миколаївні — донорові, м.Суми

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

ВИШНЕВСЬКІЙ Ользі Анатоліївні — лікареві, заступнику головного лікаря державної установи «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка Національної академії медичних наук України»

ГОРЛАЧ Тетяні Миколаївні — завідувачеві лікарської амбулаторії центру первинної медичної допомоги Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами

КЛЮЧНИКОВІЙ Ганні Володимирівні — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства спільної власності територіальних громад Роздільнянського району «Роздільнянська центральна районна лікарня», Одеська область

МЕЛЬНИК Людмилі Іванівні — завідувачеві відділення обласного перинатального центру комунального некомерційного підприємства «Хмельницька обласна лікарня» Хмельницької обласної ради

НЕСТЕРЕНКО Світлані Вікторівні — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Гадяцька міська центральна лікарня» Гадяцької міської ради, Полтавська область

ЮЗВЕНКО Тетяні Юріївні — заступникові директора Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТРОЛОГ УКРАЇНИ»

ЧОВГАНСЬКІЙ Галині Іванівні — начальникові відділу державного підприємства «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

КОПИЛЬЧУК Ганні Миколаївні — майстрині-ліжникарці, Івано-Франківська область

ПІЛЮГІНІЙ Ользі Євгеніївні — майстрині килимарства, Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БАБІНІЙ Людмилі Іванівні — завідувачеві бібліотеки для дітей імені Валі Котика Централізованої бібліотечної системи Подільського району міста Києва

КОНАШКО Галині Борисівні — директорові Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія», м.Київ

КОСМІНІЙ Ользі Георгіївні — викладачеві, директору комунального закладу «Одеський художній коледж імені М.Б.Грекова»

МОІСЕЄВІЙ Ірині Василівні — керівникові студії при Чернівецькому обласному відділенні Українського фонду культури

НЕЖИНСЬКІЙ Галині Вікторівні — директорові Херсонської централізованої бібліотечної системи

РУДНЄВІЙ Олені Іванівні — керівникові гуртка гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов, м.Київ

САВРАСОВІЙ Галині Геннадіївні — директорові Централізованої бібліотечної системи Дніпровського району міста Києва

СЄРЄКОВІЙ Ірині Іванівні — головному балетмейстерові Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру

ЩЕРБИНІ Іванні Юріївні — директорові Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району міста Києва

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БОНДАРЧУК Олені Іванівні — завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України

ВАСЕЧКО Тетяні Костянтинівні — начальникові відділу департаменту Міністерства освіти і науки України

ЗАМОТАЄВІЙ Наталії Володимирівні — доцентові кафедри Національного університету оборони України імені Івана Черняховського Міністерства оборони України

ЗМІЄНКО Антоніні Василівні — директорові комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа № 21» Дніпровської міської ради

ПЛАХОТНІЙ Людмилі Володимирівні — начальникові управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації

ПОСТОЛЮК Тамарі Казимирівні — начальникові управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації

ШАПОШНИКОВІЙ Ірині Василівні — деканові факультету Херсонського державного університету

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

ГРЕЦЬКІЙ Анелії Олексіївні — головній медичній сестрі комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня № 1»

ЧЕРНЄГОВІЙ Галині Михайлівні — головній медичній сестрі державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

МАРТИНОВІЙ Наталії Володимирівні — дефективникові відділу державного підприємства «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г.Івченка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ЛЕВЧЕНКО Ірині Володимирівні — майстрові шляховому дільниці структурного підрозділу «Костянтинівська дистанція колії» регіональної філії «Донецька залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

БОЛГОВІЙ Ларисі Віталіївні — директорові Департаменту соціальної політики Харківської міської ради

ЗАБОЛОТНІЙ Наталі Михайлівні — першому заступникові голови Вінницької обласної державної адміністрації

МАСТЮГІНІЙ Галині Іванівні — заступникові директора Департаменту — начальнику управління Пенсійного фонду України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ЛАНДАР Аллі Петрівні — директорові приватного підприємства «Фірма «Петро Великий», м.Київ

ФІЛІНСЬКІЙ Людмилі Дмитрівні — директорові комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Дарницького району міста Києва

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФАРМАЦІЇ УКРАЇНИ»

ОЛЕКСІЙЧУК Ользі Миколаївні — директорові з якості акціонерного товариства «Фармак», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

КОЗУЛІ Уляні Миколаївні — керівникові Головного управління Директорату Офісу Президента України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

ЄРЬОМІНІЙ Наталії Володимирівні — старшому тренерові-викладачу спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з художньої гімнастики, м.Дніпро

МОХОРТ Ларисі Валеріївні — заступникові директора комунального закладу позашкільної освіти «Житомирська дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард» Житомирської обласної ради

ХОЗЛУ Еліні Леонтіївні — тренерові-викладачу Дитячо-юнацької спортивної школи Дерюгіних, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ПАХОМОВІЙ-ВЛАСОВІЙ Наталії Георгіївні — художниці, доцентові кафедри Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського, м.Одеса.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
8 березня 2021 року

Якщо ви знайшли помилку чи одрук, будь ласка, виділіть фрагмент тексту й натисніть Ctrl+Enter.

101
 

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!

Ми виправдовуємо довіру!

  ...

...  

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.

 

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з вартими уваги статтями "Новинарні".

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: