Хорватія планує залучити українське ДККБ “Луч” до модернізації своєї військової техніки

 

Хорватія має намір використовувати науково-технічний потенціал військово-промислового комплексу України в проєктах з оснащення і модернізації своєї військової техніки.

Як повідомили “Новинарні” в офісі почесного консула України в Хорватії Івіци Пірича, про це йшлося на зустрічі міністра оборони Хорватії Маріо Баножича з представниками ДП “Державне київське конструкторське бюро Луч” та хорватських компаній FER, TVZ, Ingra і Geolux у Загребі.

“Ми високо цінуємо науковий потенціал українського ВПК щодо подальшого взаємовигідного співробітництва в модернізації і розвитку хорватської армії”, – наголосив Баножич.

Очільник хорватського міноборони також висловив упевненість у тому, що в України й Хорватії є потенціал і можливості для взаємного співробітництва – і це одна з головних умов для
здійснення проєктів, які можуть бути профінансовані Європейським оборонним фондом.

Фото: Офіс почесного консула України в Хорватії

Як повідомив почесний консул України в Хорватії Івіца Пірич, який також був присутній на зустрічі, її учасники домовилися продовжити узгодження позицій на наступних нарадах, які відбудуться найближчими місяцями в Хорватії.

Окрім того, у планах двосторонньої співпраці – питання щодо участі ЄС в оздоровленні й реабілітації українських військовослужбовців у Хорватії та перспективних підходах до реінтеграції окупованих територій на Донбасі.

“Хорватія має великий досвід роботи з воїнами-ветеранами, накопичений у 1990-х роках. Статус захисника [в Хорватії] нині має понад 500 000 осіб, тобто дев’ята частина населення”, – повідомив Пірич.

“Обидві наші країни зацікавлені в поглибленні співпраці з лікування, реабілітації, соціалізації і надання всебічної державної підтримки демобілізованим ветеранам”, – додав почесний консул України, закликавши підключитися до цього проєкту посла України в Хорватії Василя Кирилича, посла Хорватії в Україні Аніцу Джамич та почесного консула Хорватії в Україні Сергія Фаткулліна.

Фото: Офіс почесного консула України в Хорватії

Зустріч відбулася в рамках створеного в ЄС Європейського оборонного фонду (EDF), головною метою якого є підвищення ефективності європейської оборонної політики. Це необхідно, оскільки на даний час у Євросоюзу немає єдиного підходу, що призводить до додаткових витрат. На озброєнні держав ЄС перебуває понад 170 різних типів бойових систем – у шість разів більше, ніж, скажімо, у США.

“Міністерство оборони й надалі інформуватиме і заохочуватиме хорватські компанії до активної участі в Європейському оборонному фонді”, – запевнив міністр Баножич.

Планується, що в розпорядженні EDF має бути 13 мільярдів євро. З них 4 мільярди – на співфінансування досліджень протягом 2021-27 років, і 9 мільярдів – на розвиток європейського оборонного виробництва.

Завдяки Європейському оборонному фонду Хорватія як член ЄС отримає можливість здійснити проєкти, пов’язані з військово-промисловим комплексом країни.

Як наголосили в почесному консульстві, Україна може стати в цих проєктах важливим стратегічним партнером. Адже згідно із загальними умовами, встановленими Радою ЄС, держави, які не входять у Євросоюз, можуть бути запрошені до участі в окремих проєктах оборонного співробітництва.

На практиці, після того, як третя держава подає заявку на участь у конкретному проєкті, учасники повинні одностайно домовитися, чи відповідає цей запит всім умовам, і повідомити про це Раду та Високого представника ЄС.

Рада ЄС має ухвалити остаточне рішення про те, чи відповідає участь третьої держави в проєкті необхідним умовам. Як тільки третя держава буде прийнята, члени проєкту домовляються про
адміністративну угоду з цією третьою державою, визначаючи дату початку, тривалість, припинення й етапи участі.

Читайте також:
Із Хорватії повертається чергова група ветеранів АТО та українських дітей,
оздоровлених за підтримки футболіста Пірича

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]