Верховна Рада ухвалила закон про державну службу з пропозиціями Зеленського

 

Парламент врахував пропозиції президента Володимира Зеленського до закону щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби, що передбачає виключення обмежень для в.о. міністра у перші 60 днів роботи.

Як передає “Укрінформ”, таке рішення на позачерговому засіданні Верховної Ради у вівторок, 23 лютого, підтримали 267 народних депутатів.

Так, врахувавши пропозиції глави держави, народні депутати вилучили із закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби” норми про обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра вакантна.

Закон також передбачає, що протягом шести місяців з набрання ним чинності мають бути оголошені конкурси на посади, які обіймають особи за контрактом про проходження державної служби на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів у зв’язку з пандемією COVID-19.

Нагадаємо, парламент 16 лютого ухвалив законопроєкт, що передбачає оголошення конкурсів на посади, які займають особи, що уклали контракти про проходження держслужби на період дії карантину. Наступного дня його підписав голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Йдеться про схему так званих “ковідних конкурсів”, яку Україна запровадила після початку пандемії і залишає чинною досі. Ця схема дозволяє керівникам держорганів та їхніх підрозділів довільно, в обхід усіх конкурсних процедур, призначати своїх людей на посади у держслужбі, для яких досі була обов’язковою конкурсна процедура.

Влітку парламент спробував зупинити цю практику, ухваливши законопроєкт №3491, що зупиняє “ковідні конкурси”, але його несподівано ветував президент.

В Євросоюзі раніше неодноразово закликали відновити конкурсний відбір, наголошуючи, що це – центральний елемент реформи державного управління.

Зобов’язання про відновлення конкурсів замість призначення “своїх людей” на держслужбу є однією з умов отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС на суму 600 мільйонів євро.

18 лютого президент  Володимир Зеленський наклав вето на цей закон, наступного дня офіс президента поінформував, що глава держави просить парламент вилучити із закону про відновлення конкурсів на посади держслужби норми про обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра вакантна.

Як зазначав президент у пропозиціях до закону, він не погоджувався з підходом щодо визначення порядку організації діяльності міністерства у разі, коли посада міністра є вакантною.

Зокрема, Зеленський зауважував, що непризначення Верховною Радою міністра протягом тривалого часу неминуче призведе до паралічу діяльності відповідного міністерства.

Читайте також:
Голова Укрзалізниці Жмак поскаржився на зарплату в ₴625 тисяч на місяць

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна