Число українців, які виступають за відставку президента Володимира Зеленського, вперше переважило масу противників його відставки.
Як передає “Новинарня“, такими є результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”, що оприлюднені в пресрелізі у четвер, 4 лютого.
“Ідею відставки президента та призначення дострокових виборів глави держави підтримують 50%, не підтримують 46%”, – ідеться в повідомленні.
інфографіка: Рейтинг
“Важко відповісти” на це питання 4% респондентів.
У грудні 2020 року за відставку президента виступали 39%, проти відставки – 58%.
При цьому розпуск парламенту та дострокові перевибори підтримують 63%, не підтримують – 30%.
Відставку уряду Дениса Шмигаля і призначення нового Кабміну підтримують 62% опитаних, не підтримують – 29%.
“Протягом останніх двох місяців підтримка дострокових парламентських виборів зросла з 58 до 63%, президентських – з 39 до 50%, обрання нового КМУ – з 60 до 62%”, – зазначають соціологи “Рейтингу”.
інфографіка: Рейтинг
Найбільше ідею відставки Зеленського підтримують виборці “ОПЗЖ”, Шарія, “ЄС” і “Свободи”.
Водночас президентський рейтинг і надалі очолює Володимир Зеленський, хоча його відрив від конкурентів скорочується.
Якби вибори відбулися найближчим часом, Зеленського підтримали б 21,2% тих, хто має намір голосувати та визначився із вибором.
Водночас серед усіх українців чинний президент має підтримку лише 17,5%.
інфографіка: Рейтинг
За представника проросійської партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка проголосували б 17,1%, за Петра Порошенка – 16,4%, за Юлію Тимошенко – 12,3%.
Ігоря Смешка підтримують 7,5% опитаних, Володимира Гройсмана – 4,3%, Олега Ляшка – 4,0%, Дмитра Разумкова – 3,2%, Сергія Притулу – 3,1%, Олега Тягнибока – 2,1%, Віталія Кличка – 1,1%.
інфографіка: Рейтинг
“Моделювання другого туру президентських виборів дало наступні результати: В.Зеленський тримає першість у парі з усіма основними опонентами: з П.Порошенком – 56% проти 44%. У парі з Ю.Бойко – 60% проти 40%, з Ю.Тимошенко 55% проти 45%. У можливій парі Ю.Бойко та П.Порошенко – паритет: 51% на 49%”, – розповіли соціологи “Рейтингу”.
У парламентському рейтингу лідирують “Опозиційна платформа – За життя” (18,9%) та президентська “Слуга народу” (18,6%).
За партію Петра Порошенка “Європейська солідарність” готові голосувати 15,2%, за ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко – 12,2%.
Не дотягують до прохідного бар’єру в 5%, але близькі до нього, партія “Українська стратегія Гройсмана” – 4,8%, Радикальна партія Ляшка – 4,7%, партія “Сила і честь” (Ігор Смешко) – 4,5%, “За майбутнє” – 4,4%.
Партію “Голос” на виборах підтримали б 3,5%, Партію Шарія – 3,4%, партію ВО “Свобода” – 3,1%, “УДАР Кличка” – 2,4%, “Наш край” – 1,4%.
інфографіка: Рейтинг
За результатами дослідження “Рейтингу”, 73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 17% – у правильному. Ще 10% – не визначилися.
Третина опитаних українців (30%) очікують, що 2021 рік буде кращим за попередній. Стільки ж вважають, що він буде гіршим (31%). 34% респондентів не чекають змін у новому році.
“З початку січня очікування стали більш песимістичними (у перші дні січня тих, хто очікував, що рік буде кращим, було 52%). Відносно краще оцінюють ситуацію та мають добрі очікування молодь, виборці партій “Слуга народу” і “Голос”, – сказано в пресрелізі.
Прийняття Закону України “Про всеукраїнський референдум” підтримують 58% опитаних, не підтримують – 28%, не визначилися – 14%.
Ініціативу з надання громадянам України законодавчого права на приватне володіння вогнепальною зброєю підтримують 23%, не підтримують – 75%.
Відносно більше “прихильників зброї” серед виборців ВО “Свобода” (37%), “ЄС” (32%), “СіЧ” Смешка (31%).
89% підтримують акції протестів з вимогою зниження тарифів; 10% – проти.
При цьому 36% опитаних вважають, що найбільшу відповідальність за підвищення тарифів несе Кабінет Міністрів України. 29% покладають відповідальність на Верховну Раду, 24% – на Президента.
Опитування було проведене 2-3 лютого 2021 р.
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів.
Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Читайте також для порівняння:
Новий рейтинг партій від КМІС: на першому місці – ОПЗЖ, “Слуга народу” – четверта
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!
Ми виправдовуємо довіру!
......
〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.