Експоліцейський відкрив “детективне агентство”, яке торгувало інформацією із закритих баз даних, – СБУ

 

Служба безпеки України звітує, що припинила в Києві діяльність приватного детективного агентства, представники якого реалізовували інформацію із закритих баз даних правоохоронних та органів державної влади.

Про це в четвер, 14 січня, повідомили в пресцентрі СБУ.

За даними спецслужби, організував нелегальний бізнес колишній співробітник Нацполіції під виглядом “міжнародного детективного агентства”.

“До складу угруповання входили діючі та колишні працівники правоохоронних та контролюючих органів, у тому числі керівник одного зі структурних підрозділів регіонального управління ДПС України, чиновник державної кредитно-фінансової установи та менеджери однієї з вітчизняних страхових компаній”, – інформують у СБУ.

За попередніми даними досудового слідства, “детективи” спеціалізувалися на збуті інформації з бази даних “Безпечна столиця”, яка фіксує, зокрема, рух транспортних засобів, дані руху коштів клієнтів у банківських установах.
Фігуранти також реалізовували замовникам дані з баз Державної податкової служби, Національної поліції, Державної прикордонної служби та органів юстиції.

“Зловмисники “додатково” надавали послуги із незаконного візуального спостереження та забезпечували злам електронних поштових скриньок і месенджерів. Вартість “послуг” становила до $2 тисяч доларів США, залежно від складності завдання та обсягів інформації”, – наголошують в СБУ.

Правоохоронці задокументували дев’ять фактів систематичного збуту даних через підконтрольний анонімний канал одного з популярних месенджерів. Вони зафіксували, що учасники групи діяли, у тому числі, на замовлення представників країни-агресора та в інтересах осіб, що проживають на території тимчасово анексованої АР Крим.

У ході проведення одночасних обшуків у Києві, Дніпрі, Вінниці та Кропивницькому за місцями проживання організатора, фігурантів і розташування “детективного агентства” слідчі та оперативники СБУ виявили і вилучили комп’ютерну техніку та носії інформації, що використовувались для отримання і передачі конфіденційної інформації, службові документи, аудіозаписи з грифами обмеження допуску, ключ доступу до ЄРДР та інші докази протиправної діяльності.

У межах кримінального провадження тривають слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення про підозру організатору та чотирьом його спільникам за статтями 361, 361-2, 362, 232 та 364 Кримінального кодексу України.

Читайте також:
На Хмельниччині КОРДівця запідозрили в торгівлі базами даних

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна