Вперше в Україні курси лідерства тактичного рівня пройшли офіцери Повітряних сил та флоту

 

У Національному університеті оборони імені Івана Черняховського відбувся випуск слухачів курсів лідерства стратегічного (L4), оперативного (L3) і тактичного (L2) рівнів за участю військового керівництва держави.

Привітали випускників у середу, 23 грудня, головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак, перший заступник міністра оборони України Іван Руснак, заступник начальника ГШ ЗСУ генерал-лейтенант Радіон Тимошенко. 

Навчання тривало шість місяців.

Серед 245  військовослужбовців-випускників – представники структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, видів Збройних сил України, вищих військових навчальних закладів та наукових установ:

  • 57 офіцерів здобули професійну кваліфікацію – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління тактичного рівня;
  • 149 офіцерів – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління оперативно-тактичного рівня, зокрема, 19 офіцерів вперше за програмою навчання англійською мовою;
  • 39 офіцерів – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління оперативно-стратегічного рівня.

Як передає “Армія.Інформ”, вперше офіцери Повітряних сил та Військово-морських сил здобули професійну кваліфікацію за напрямком військового управління тактичного рівня (L2). 

Генерал-полковник Руслан Хомчак висловив упевненість, що знання, які здобули випускники в короткий проміжок часу, є доволі серйозними. Також він закликав не зупинятися на досягнутому, продовжувати здобувати знання, нарощувати й удосконалювати вміння, адже Збройні Сили потребують багатьох змін.

Варто додати, що на рівні L-2 слухачі вивчали бригадну тематику, а на L-3 ‒ виключно оперативну: навчання відбувалося в об’єднаних, змішаних групах без урахування спеціалізації, оскільки за стандартами НАТО оперативний рівень передбачає ведення об’єднаних, міжвидових операцій і, відповідно, пов’язану з цим специфіку організації освітнього процесу.

Відповідно, L-4 ‒ це стратегічний рівень, базований на основах оборонного менеджменту, оборонного планування та ухваленні стратегічних рішень у безпековому секторі. Програма курсів за структурою та змістом ‒ це рівень сучасних бізнес-шкіл стратегічного менеджменту.

Під час навчання слухачі опанували навчальні програми, розроблені на основі відповідних програм стратегічного, оперативного та тактичного рівнів Балтійського оборонного коледжу з новою модульною структурою, з певними відмінностями запозиченою у партнерів, а також нове наповнення змістових модулів, розроблене на основі вивчення потреб реалізації оборонної реформи в Україні й вимог до підготовки військових фахівців тактичної, оперативної та стратегічної ланок управління в сучасних умовах.

Ідея запровадження курсів професійної військової освіти обумовлена змінами в системі військової освіти, розпочатими ще у 2018 році.
Зокрема, нова система військової освіти передбачає широке використання досвіду підготовки офіцерських кадрів у системах військової освіти країн-членів НАТО.
У подальшому університет планує повністю перейти на перспективну систему військової освіти, яка передбачає серйозну кореляцією з кар’єрою офіцера, коли кожному наступному призначенню на вищу посаду передує обов’язкове підвищення рівня військової освіти.

Як інформувала “Новинарня“, у червні 2020 року Нацуніверситет оборони вперше випустив слухачів курсів лідерства тактичного рівня.

Читайте також:
Курси лідерства “Повернись живим”: за рік навчили понад 200 офіцерів. Є і генерали

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".