Американські військові провели навчання в Румунії з реактивними системами залпового вогню HIMARS, здатними дістатися окупованої Євпаторії на Кримському півострові.
Операцію розпочали 19 листопада на авіабазі Рамштайн у Німеччині, повідомляє в понеділок, 23 листопада, видання Forbes.
Так, сухопутні війська США перекинули декілька ракетних пускових установок великої дальності на узбережжя Чорного моря, випустили кілька ракет, а потім спішно повернули ракетні комплекси на безпечну базу в Німеччині. Усе це було зроблено протягом кількох годин.
“Ця одноденна місія нової артилерійської бригади Сухопутних військ, що базується в Європі, полягала в підготовці до сучасної війни із застосуванням новітніх технологій. Це очевидно був сигнал, адресований Москві. Армія США в Європі відновила свою вогневу міць великої дальності. І росіяни повинні знати про це”, – пише Forbes.
Так, солдати 1-го дивізіону 77-го полку польової артилерії 41-ї артилерійської бригади завантажили в американські транспортні літаки MC-130J дві реактивні системи залпового вогню M142 HIMARS разом з розрахунками з трьох осіб.
С-130 доставили HIMARS до Румунії. Розрахунки зробили вивантаження, доїхали до румунського навчального полігону, випустили ракети в Чорне море, а потім повернулися на аеродром, знову завантажили системи в літаки й полетіли до Німеччини.
У сухопутних військах, а також у Корпусі морської піхоти, де теж є такі системи, операції із застосуванням HIMARS називають “швидким проникненням”.
“Це новий підхід до забезпечення потужної вогневої підтримки сухопутних військ у бою. Замість повільного перевезення залізничним транспортом або своїм ходом по дорогах реактивні системи залпового вогню сьогодні можна швидко перекидати в повітрі. Це означає, що вони можуть з’явитися практично в будь-якому місці, де поблизу є аеродром”, – додає автор тексту Девід Екс.
Журналіст також акцентував, що такі 12-тонні реактивні системи залпового вогню здатні нести шість ракетних снарядів і долати відстань до 64 кілометрів. Або навіть до 500 кілометрів – з однією ракетною системою.
До слова, від румунського узбережжя до окупованого Криму усього 300 кілометрів по Чорному морю.
Журналіст підкреслив, що такі РСЗВ, які оперативно перекинуто до Румунії й так само оперативно вивезено звідти, є серйозною та непередбачуваною загрозою для російських військ у регіоні.
Читайте також:
Новий командувач ВМСУ Олексій Неїжпапа: “Нептун” добиває до Севастополя. Ми повернемось
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!