НАТО має негайно переглянути стратегію щодо Росії, – Вершбоу

 

НАТО має переглянути значення Чорноморського регіону в своїй стратегії, адже загрози в боку Російської Федерації в цій частині світу є більш реальними, ніж на півночі континенту.

Про це в середу, 11 листопада, заявив співробітник Центру стратегії та безпеки Атлантичної ради у Вашингтоні Александр Вершбоу під час Львівського безпекового форуму, передає “Укрінформ”.

За його словами, НАТО має підвищити для себе важливість Чорноморського регіону, тому що “ризики реальної російської агресії там є набагато вищими”, ніж на Балтиці, в Північному морі, де присутнє НАТО, де є такі країни, як Швеція та Фінляндія, які ефективно стримують Росію.

“У Чорному морі росіяни неодноразово демонстрували кричуще нехтування такими речами, як суверенітет і незалежність їх сусідів, де вони мають дуже низький поріг для застосування сили”, – додав Вершбоу.

Трансатлантична спільнота, НАТО, досі недооцінює “стратегічну центральність” Чорноморського регіону, який не є просто частиною південного флангу НАТО, але регіоном, де Росія атакувала світовий порядок, була найбільш агресивною, що демонструє вторгнення в Україну та продовження окупації частин Грузії та Молдови, зазначив експерт.

На його думку, сьогодні регіон Чорного моря в багатьох смислах є віссю російської стратегії з підриву та дестабілізації.

З початку анексії Криму відбувається мілітаризація півострова, що змінює баланс сил в Чорному морі і робить його плацдармом, трампліном російського авантюризму на Близькому Сході та у східній частині Середземного моря.

Також окупований Крим значно ускладнює пересування сил альянсу та спроби посилити оборонні можливості в регіоні.

З 2014 року НАТО вжило важливих кроків, зокрема, посиливши свою присутність у Балтії, в Північному морі, а також запровадивши tailored Forward Presence (tFP) у Чорноморському регіоні, але насправді Чорне море ніколи не розглядалось як пріоритет, повторив ексзаступник генсека НАТО.

Він упевнений, що треба запроваджувати більш проактивний підхід щодо присутності в Чорноморському регіоні, в реагуванні на російський авантюризм на Близькому Сході, який пожвавлюється з Чорного моря, а не просто відповідати на дії Москви.

У 2020 році Львівський безпековий форум відбувається онлайн і присвячений пошуку цінностей нового світового безпекового порядку, а також формуванню Стратегії безпеки на Чорному морі. Він триватиме до 14 листопада.
Шість вебінарів стосуються міжнародної безпеки у постковідному світі, пошуку моделі співпраці між країнами регіону Чорного моря та захисту інформаційної ідентичності людини в умовах зростання інформатизації суспільства.

Читайте також:
Експерти Львівського безпекового форуму: Росія прагне витіснити інші країни з Чорного моря. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна