Мінкульт не підтримує введення “карантину вихідного дня”

 

Міністерство культури та інформаційної політики не підтримує запровадження “карантину вихідного дня”.

Про це в понеділок, 9 листопада, повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у фейсбуці.

“З огляду на те, які наслідки для сфери культури, креативних індустрій та гостинності може спричинити карантин вихідного дня, МКІП не підтримує цю ініціативу. Сотні тисяч працюючого населення України опиняються у зоні ризику залишитися без роботи. Тобто мова йде про життя та існування людей. Окреме питання, чи витримає економіка України, якщо свою роботу призупинить сфера, яка генерує від 2 до 4% ВВП. І це ми говоримо в розрізі сфери культури, хоча варто пам’ятати, що загалом аналогічні ризики й для мікро-, малого та середнього бізнесу”, – написав Ткаченко.

Він зазначив, що заклади культури не є епіцентром для розповсюдження вірусу.

За його словами, контролювати дотримання карантинних обмежень у закладах культури чи не найпростіше: потік людей регулюється, розсадка визначається, те, щоби відвідувачі перебували у масках, та температурний скринінг – постійно відслідковується, дезинфікуючі засоби завжди доступні.

Ткаченко додав, що закривати сферу, яка фактично є взірцем для багатьох галузей з виконання санепідемвимог МОЗ, – рішення, яке нарікає державу на неминучі втрати.

“Заборона на роботу у вихідні дні для закладів культури та креативних індустрій призведе до зменшення і без того критичних доходів ще додатково на 50% і більше. До того ж у часи пандемії переглянути стрічку в кінотеатрі, сходити на виставу чи послухати оперу – це справжнє емоційне розвантаження, яке робить людей щасливішими. І таку можливість потрібно залишити українцям”, – написав він.

Нагадаємо, через стрімке зростанням захворюваності на коронавірус МОЗ пропонуватиме посилити карантинні обмеження, зокрема ввести карантин “вихідного дня”.

Читайте також:
В Україні за добу неділі зафіксували 8,6 тис. нових випадків COVID-19

COVID-19: Україна готова розгорнути гуманітарні табори на межі з окупованими територіями

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна