Справа МН17: захист обвинувачених хоче допитати Геращенка, Авакова та інших свідків

 

Сторона захисту підозрюваного Олега Пулатова на слуханнях 4 листопада оголосила запити про те, щоб допитати десятки свідків у справі про катастрофу малазійського Boeing рейсу MH17 на Донбасі в липні 2014 року.

Так, захист хоче допитати свідків, зазначених в матеріалах звіту міжнародної Спільної слідчої групи з розслідування катастрофи, передає УНН.

Зокрема, адвокати заявили, що хотіли б докладніше допитати заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, який 17 липня 2014 опублікував фото “Бука” з Тореза.

“Геращенко був опитаний як свідок 29 серпня 2017 року. У липні 2014 року він працював радником міністра внутрішніх справ України. У своїй заяві він сказав, що хтось на ім’я Кропачов встановив камери на вулицях Сніжного і Тореза, і стверджував, що ці камери записали пересування військової техніки … Захист хотів би допитати Геращенка, Кропачова і того, хто зробив фото”, – сказав один із захисників.

Крім того, захист просить допитати цілу низку свідків, які говорили, що бачили “БУК”, чули про його перевезення, було також сказано про допит низки журналістів, які повідомляли про катастрофу та установку “БУК”.

Захист також завив, що хоче допитати колишнього українського військового, який з’являвся на відео Анатолія Шарія та нібито перевозив з Луганська у Краматорськ “Бук” з номером 312. Також цікавляться людьми, які знімали фото і відео ймовірного “БУК”.

“За даними Bellingcat, кілька джерел заявили, що цей “БУК” 312 не використовував для збивання MH17 … Що він може підтвердити, якщо ми його запитаємо, це що в української армії був доступ до “БУК” з номером 312″, – повідомляють захисники.

Адвокати також просили допитати в якості свідка Володимира Цемаха.

Пізніше була ще низка запитів про допит свідків, після чого захист заявив, що хоче допитати міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

“18 липня 2014 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков опублікував посилання на відео, про яке раніше згадувалося … У повідомленні він заявив, що, швидше за все, секретні підрозділи спостереження МВС 18 липня 2014 року о 04:50 спостерігали транспортування ракетної установки у напрямку до російського кордону … Ми б хотіли допитати пана Авакова в якості свідка”, – повідомили адвокати.

За словами захисту, міністра хочуть запитати про те, коли він отримав відео і чи були вжиті якісь дії щодо “БУК”.

Читайте також:
Катастрофа МН17: Росія заявила про припинення консультацій з Австралією та Нідерландами

Як інформувала “Новинарня“, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс MH17 Амстердам-Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік від Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули.

Міжнародне розслідування під егідою Нідерландів доводить, що літак збито з контрольованої сепаратистами території ракетним комплексом “Бук”, який прибув із Росії.

19 червня 2019 року  Об’єднана слідча група назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака. Це – Сергій Дубинський (“Хмурий”), Ігор Гіркін (“Стрелок”), Олег Пулатов (“Гюрза”), Леонід Харченко (“Кріт”). Також підозрюваним визнали колишнього бойовика “ДНР” Володимира Цемаха, затриманого СБУ в ОРДЛО і відданого в Росію в рамках обміну полоненими.

Судовий процес у цій справі почався 9 березня 2020 року в судовому комплексі “Схіпхол” біля Амстердама.
На початку першого засідання в судовій залі була присутня частина родичів загиблих, преса, сторона обвинувачення, а також адвокати одного з підозрюваних – підполковника ГРУ РФ Олега Пулатова. Підозрювані на суд не прибули.

Через коронавірусний карантин судові засідання відбулися лише 9, 10 і 23 березня.

Адвокатам Пулатова дали час ознайомитися з матеріалами справи, відтак чергове засідання призначили на 8 червня.

Піт Плюг, глава Фонду катастрофи MH17, яка об’єднує родини жертв трагедії, вважає, що судові слухання можуть розтягнутися на 4-5 років, а з урахуванням розгляду апеляцій – на 7 років.

У травні стало відомо, що бойовики “ДНР” “арештували” обвинуваченого у справі МН17 Леоніда Харченка “Крота” в іншій кримінальній справі. Його колеги вважають, що колишнього розвідника хочуть “ізолювати”, щоби запобігти викраденню Харченка спецслужбами України.

8 червня судовий процес у “Схіпхолі” відновився.

Чотирьом підозрюваним 10 червня відмовили в наданні імунітету бійців однієї з воюючих сторін – комбатантів.

Читайте також:
Справа MH17: прокуратура Нідерландів представила нові докази збиття літака установкою “Бук”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна