Держгеокадастр та МОУ у 2021 році почнуть інвентаризацію земель оборони

 

Міністерство оборони України та Держгеокадастр у 2021 році розпочнуть інвентаризацію земель оборони.

Про це йшлося на зустрічі заступника міністра оборони України Ігоря Халімона з головою Держгеокадастру Романом Лещенком у понеділок, 12 жовтня.

Зазначається, що наразі існують труднощі щодо отримання дозволів від обласних адміністрацій на розробку проєктів землеустрою.

“У деяких випадках цей процес затягується, надаються безпідставні відмови, зважаючи на формальні ознаки, − зазначив заступник міністра оборони України.

Тому сторони домовилися про надання дозволів на проведення інвентаризації земель оборони у формі наказів Держгеокадастру.

“Уже незабаром квартирно-експлуатаційні частини зможуть подати списки земель, які потребують оформлення, і розв’язати цю проблему на місцях”, − відмітив Роман Лещенко.

Як зазначили в оборонному відомстві, проведення інвентаризації земель оборони сприятиме усуненню випадків їх відчуження та незаконного використання сторонніми особами.

Нині у державі завершується інвентаризація сільськогосподарських земель, після закінчення якої почнеться інвентаризація земель оборонного відомства.

“У разі потреби у Держгеокадастрі також готові долучати власні підрозділи для перевірки дотримання законності використання земель оборони за цільовим призначенням, −повідомив глава відомства Роман Лещенко.

У МОУ нагадали, що наразі майже 40% земель Міністерства оборони досі не внесено до кадастру.
На оперативному обліку оборонного відомства перебуває 3311 земельних ділянок загальною площею 518,6 тис. га.

Нагадаємо, напередодні, 5 жовтня, між відомствами був підписаний Меморандум про співпрацю, метою якого є об’єднання зусиль для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про ділянки, які належать до земель оборони, їх кількісних та якісних характеристик.
З ініціативи Міноборони та за повного сприяння Держгеокадастру на Публічній кадастровій карті України вже створено окремий інформаційний шар земель оборони “У користуванні Міноборони”.

Мета такого кроку— запобігти самозахопленню земель оборони. На сьогодні фахівцями Міноборони до нього внесено 1002 земельні ділянки площею 206 тисяч гектарів. Триває робота щодо внесення ще близько 500 ділянок.

Як інформувала “Новинарня“, на Житомирщині незаконно рубали ліс на землях оборони.

Читайте також:
На Буковині суд повернув Міноборони землі вартістю понад 11 млн грн

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна