У РФ пропонують зробити Крим майданчиком для переговорів щодо Нагірного Карабаху

 

Російський депутат запропонував зробити тимчасово окупований Кримський півострів майданчиком для проведення переговорів між вірменською і азербайджанською стороною.

Про це заявив депутат Держдуми РФ Руслан Бальбек у понеділок, 28 вересня, передає “РИА Новости”.

З його слів, вірменська та азербайджанська громади Криму стурбовані ситуацією в Нагірному Карабаху.

Відтак, депутат пропонує вирішити проблему мирним шляхом.

“Прикладом того, як різні культури й конфесії живуть мирно пліч-о-пліч, може послужити Крим. Ми готові надати майданчик на півострові і пропонуємо офіційним Баку і Єревану сісти за стіл переговорів”, – заявив він.

Як повідомляла “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні.
Сторони повідомили про десятки жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.
За даними з Азербайджану, внаслідок артобстрілу з боку ЗС Вірменії загинула ціла мирна родина – житель села Гашалти Нафталанського району Ельбрус Гурбанов і чотири члени його сім’ї.
Азербайджан заявив про звільнення восьми сіл на території Нагірного Карабаху. У Вірменії спростовують цю інформацію та стверджують, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.
Влади Вірменії і так званої “Нагірно-Карабахської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни.
Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та обіцяють надати підтримку Азербайджану.

За даними Міноборони Азербайджану, станом на ранок 28 вересня, внаслідок бойових дій у Нагірному Карабаху були вбиті понад 550 військовослужбовців Вірменії. У Єревані це заперечують.

У Міноборони Вірменії 27 вересня заявили про загибель 16 осіб і більш як 100 поранених, пізніше був опублікований список ще 15 загиблих під час бойових дій.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада Безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня, тоді було вбито азербайджанського генерала.

Читайте також:
Нагірний Карабах: армія Азербайджану знищила ще два вірменські танки. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна