У центрі Києва відкрили меморіальну дошку Георгію Гонгадзе

 

На фасаді будівлі Національної спілки журналістів у центрі Києва встановили меморіальну дошку Герою України, журналісту, засновнику “Української правди” Георгію Гонгадзе.

Відкриття дошки за адресою вул. Хрещатик, 27-а відбулося в середу, 16 вересня, передає “Громадське радіо”.

Під меморіалом Гонгадзе висить дошка з іменами українських журналістів, які загинули чи були вбиті по 2001 рік включно.

Її відкрили у першу річницю вбивства засновника “УП”.

Меморіал відкривали під звуки гімну України. Пам’ять загиблих журналістів вшанували хвилиною мовчання.

Виготовлення дошки ініціювала Київська міська рада. Спроєктував її скульптор Василь Маркуш (робота погоджена з родиною журналіста, зокрема із вдовою Мирославою Гонгадзе).

Також “УП” запрошує переглянути фільм “Суспільного ТБ” “Вбивство Гонгадзе. 20 років у пошуках правди”. Його прем’єра відбудеться 17 вересня о 19:30 в літньому театрі “Мушля” (вул. Паркова, 3).

У стрічці говорять Олена Притула, Євген Глібовицький, Лаврентій Малазонія, Олег Єльцов, Юлія Мостова, Сергій Рахманін, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Олексій Степура, Валерій Калниш, Севгіль Мусаєва, Коба Аланія, Мирослава Гонгадзе.

Показ фільму відбудеться в умовах дотримання карантинних норм: глядачі мають бути у масках і тримати необхідну дистанцію. Вхід вільний.

Як відомо, засновник видання “Українська правда” Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі під Таращею Київської області виявили його тіло без голови, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту.

У 2009 році в Київській області знайшли рештки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належали Гонгадзе.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох експрацівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.

Крім того, у січні 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста.

Замовником убивства Георгія Гонгадзе слідство визнало колишнього міністра МВС Юрія Кравченка, який давно вже був мертвим. За офіційною версією, у 2005 році Кравченко вчинив самогубство двома пострілами в голову. Родина Гонгадзе вважає, що справжніх замовників вбивства досі не названо.

Поховали тіло вбитого журналіста 22 березня 2016 року в Києві.

Читайте також:
У річницю зникнення Гонгадзе посольство США закликало розслідувати злочини проти журналістів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна