Кабмін змінив критерії до введення “червоних” і “помаранчевих” карантинних зон

 

Кабінет Міністрів визначив критерії встановлення червоного рівня епіднебезпеки та змінив вимоги до помаранчевого.

Відповідні зміни до постанови КМУ № 641 від 22 липня 2020 року були схвалені на засіданні уряду в середу, 16 вересня.

“Проєктом акта пропонується внести зміни до постанови КМУ від 22.07 № 641 та передбачити: червоний рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням державної та регіональної комісії з питань технологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій”, – сказав на засіданні уряду міністр охорони здоров’я Максим Степанов, якого цитує “Укрінформ”.

Так, згідно зі змінами до постанови, червоний рівень епіднебезпеки встановлюватиметься у разі:

  • завантаженості більше 75% ліжок у закладах охорони здоров’я регіону протягом 5 днів поспіль;
  • перевищення середнього по країні показника захворюваності на COVID-19 на 100 тисяч населення за 14 днів більше, ніж у 5 разів.

Також, згідно зі змінами, протиепідемічні обмеження та їхня кількість на території регіону з червоним рівнем небезпеки визначатимуться спільним рішенням державної та регіональної комісії з питань ТЕБ та НС і з переліку, що визначний постановою.

“Це може бути одномоментне закриття всіх закладів сфери чи поступове обмеження певних сфер, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби”, – сказав Степанов.

Окрім цього, буде заборонено відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти на території адміністративно-територіальних одиниць регіону, на яких установлено зелений, жовтий або помаранчевий рівні епіднебезпеки у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше ніж 50% класів.

Повна заборона роботи закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти на території з червоним рівнем епіднебезпеки приймається тільки спільним рішенням державної та регіональних комісій.

Окрім цього, в регіонах, де встановлено помаранчевий рівень епіднебезпеки, на вході до місць проведення заходів або на вході до закладів мають бути розміщені інформаційні матеріали, в яких зазначено площу закладу та максимально можливу кількість відвідувачів.

На помаранчевому рівні також знімається норма щодо заборони перевезення громадським транспортом із не більше ніж 50% заповненості посадкових місць. В закладах культури дозволяється заповненість залів на 50%.

“Всі ці рішення запропоновані МОЗ, виходячи зі спілкування з мерами міст, обласних центрів. Для нас важливо щоб заходи всі виконувалися, і щоб ми зупинили розповсюдження COVID-19. Тому обговоривши, за що вони готові брати відповідальність, контролювати протиепідемічні заходи, ми вийшли на такий формат”, – сказав Степанов.

Постанова ухвалена з доопрацюванням в одноденний термін спільно з Асоціацією міст України, Міністерством економіки та Радою національної безпеки та оборони.

Читайте також:
Набув чинності новий поділ на карантинні зони: які регіони куди увійшли

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна